JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Certyfikaty językowe „Fit in Deutsch 1” wręczone!

19 czerwca 2019 r. podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 21 ósmoklasistów otrzymało z rąk Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 9 certyfikat językowy Instytutu Goethego „Fit in Deutsch 1”. To międzynarodowy dokument potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie A1. Jest on zwieńczeniem wielomiesięcznej i intensywnej nauki oraz nagrodą za sumienną i wytężoną pracę dla wszystkich uczniów klas ósmych, którzy przygotowywali się i podeszli do egzaminu językowego. Sam egzamin został przeprowadzony na terenie naszej placówki.

Czytaj więcej...

Relacja z wycieczki klas 5b i 5c na Dolny Śląsk

DSC01732W dniach od 7 do 10 czerwca uczniowie klas 5b i 5c uczestniczyli w wycieczce na Dolny Śląsk.  Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wrocław. Przed południem uczniowie obejrzeli ogród zoologiczny z Afrykarium. Po południu spacerowaliśmy po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, zwiedziliśmy gotycką katedrę i muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Na koniec weszliśmy na wieże astronomiczną Uniwersytetu, z której roztaczał sie piękny widok na miasto. Po zjedzeniu lodów wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Przesieki, która miała być naszą bazą wypadową przez najbliższe dni.

Czytaj więcej...

Mamy pierwsze miejsce drużynowo!

DSC 022405 czerwca 2019 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach, organizowany m. in. przez Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Tarnowie. Tegoroczna edycja poświęcona była Beskidowi Wyspowemu, górskiemu obszarowi, do którego bardzo chętnie wracają nie tylko pasjonaci fotografii przyrodniczej, ale przede wszystkim osoby intensywnie pracujące nad swoją kondycją fizyczną.

Czytaj więcej...

Uwaga - listy osób zakwalifikowanych w szkołach ponadpodstawowych

W związku z problemami technicznymi, jakie pojawiły się w systemie naboru elektronicznego zalecamy aby uczniowie sprawdzili listy osób zakwalifikowanych wywieszone w szkołach ponadpodstawowych.

Przypominamy również o konieczności potwierdzenia woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów w wyznaczonym terminie.

Życzymy powodzenia

Klasy czwarte we Wrocławiu

20190523 161129W dniach 23 i 24 maja klasy czwarte b, c i d odwiedziły Wrocław. Pierwszego dnia zwiedzały najstarszą część miasta - Ostrów Tumski oraz Stare Miasto. Obejrzały m.in. kamieniczki "Jaś i Małgosia", Plac Solny, Jatki oraz poszukiwały wrocławskich krasnali. Czwartoklasiści zwiedzili również Panoramę Racławicką. Dzień drugi wypełniły kolejne atrakcje: zwiedzanie centrum nauki o wodzie Hydropolis oraz ogrodu zoologicznego i Afrykarium.

Czytaj więcej...

Ów Lwów

DSC0088314 maja uczniowie klas 7b i 7d musieli wstać o 3 rano. Powodem była wycieczka do Lwowa, której nie mogliśmy się doczekać od dawna. Opiekę sprawowali nad nami wychowawcy i nauczyciele. Bez większych problemów przejechaliśmy przez granicę ukraińską i w ten sposób zaczęła się nasza niezapomniana przygoda.

Czytaj więcej...

SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych organizowanych poza naszą szkołą.

W maju zostały rozstrzygnięte 2 konkursy plastyczne, gdzie nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Pierwszy z nich, to Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy  „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem: „POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI”. 

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

DSC01807We środę 19 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W czasie krótkiej uroczystości pożegnaliśmy absolwentów klas 8. Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.

Czytaj więcej...

Spotkanie dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w szkole

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9

informuje, iż zebranie dla rodziców dzieci,

 które w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasie pierwszej odbędzie się  dnia 17 czerwca (poniedziałek) 2019 roku o godzinie 16.30. w świetlicy szkolnej.

Informacje dotyczące ważnych wydarzeń w czerwcu:

· 12 czerwca 2019 ( środa ) Klasyfikacyjna Rada Pedagogiczna godz. 13:00, zatwierdzenie wyników klasyfikacji ok, 15:30
· 18 czerwca 2019 (wtorek) apel podsumowujący rok szkolny 2018/2019 10:00 klasy 4-8; 11:00 klasy 1-3.
· 19 czerwca 2019 ( środa) zakończenie roku szkolnego 2018/2019 9:15 klasy 1-4; 10:00 klasy 5-8

W dniu 19 czerwca o godz.8:00 odbędzie się msza św. na zakończenie roku szkolnego w kościołach parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz parafii pw. Błogosławionej Karoliny.

 

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador