Punkty za osiągnięcia

Kiedy, za co oraz ile - takie pytania padały na dzisiejszym spotkaniu z rodzicami klasy 8.

Odpowiedzi dostarcza Zarządzenie MKO nr 14/19 z dnia 22 lutego 2019 r. wraz z załącznikiem.

Poniżej link do dokumentu:

https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-14-19-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-22-lutego-2019-r/

Czytaj więcej...

Uczeń + technologie informacyjne = decyzja

Ważnym elementem, jaki pojawia się w momencie współpracy ucznia z doradcą zawodowym, jest umiejętność wyszukiwania informacji oraz ich wykorzystywania w procesie podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych. Od kilku dni doradztwo zawodowe w naszej szkole dysponuje stanowiskiem komputerowym do pracy dla ucznia. Teraz każdy uczeń może samodzielnie wyszukiwać informacje o zawodach oraz ścieżkach kształcenia, korzystać z materiałów multimedialnych o zawodach itp. Zapraszam w godzinach pracy doradcy zawodowego.

 

doradca zawodowy 

WS

Czy moje dziecko jest bezpieczne w sieci?

Dla Rodziców, którzy jeszcze nie dotarli do ciekawej i darmowej publikacji pt. Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie - poradnik dla rodziców.

Świetna lektura przy dobrej kawie w domowym zaciszu, stanowiąca sporą dawkę wiedzy oraz  inspiracji w zakresie rozwiązań wychowawczych, dotyczących wszechobecnej technologii i bycia online :)

Książka do pobrania w formacie pdf znajduje się pod poniższym linkiem:

http://news.mistrzowiekodowania.samsung.pl/44274-rodzinny-przewodnik-po-cyfrowym-swiecie

 

doradca zawodowy

WS

 

Czy jesteś laureatem olimpiady przedmiotowej?

 

 

Zachęcam do lektury Komunikatu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu lub przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019

 

Komunikat

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i egzamin ósmoklasisty

Dla przypomnienia ponownie garść informacji:

 

Absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej mogą ubiegać się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych:

4-letnie liceum ogólnokształcące

5-letnie technikum

3-letnia branżowa szkoła I stopnia

 

Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe w ramach Rozporządzenia MEN z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego

W nowym roku szkolnym doradztwo zawodowe dla szkół podstawowych przybiera bardziej rozbudowaną formę. Oprócz znanych już zajęć z doradztwa zawodowego, których odbiorcami byli uczniowie klas VII (a w nowym roku szkolnym także VIII) wprowadza się orientację zawodową na potrzeby uczniów klas I – VI.

Czytaj więcej...

Nauka w czteroletnim liceum ogólnokształcącym i pięcioletnim technikum

Od roku szkolnego 2019/2020 obowiązywać będzie nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcacego oraz pięcioletniego technikum.

Treść znajduje się pod poniższym linkiem na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum.

 

Dla osób zainteresowanych zamieszczam link do Podstawy programowej kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły II stopnia dla uczniów będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej (materiały ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej):

Podstawa programowa kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły II stopnia dla uczniow będących absolwentami ośmioletniej szkoły podstawowej.

 

doradca zawodowy

WS

Rodzice lepiej poinformowani

Ponieważ rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 wzbudza wiele pytań i obaw, zarówno po stronie uczniów jak i rodziców, proponuję lekturę artykułu opublikowanego na stronie MEN oraz listu Minister Edukacji Narodowej skierowanego do rodziców.

Na szczególną uwagę zasługuje wzmianka o utworzeniu w każdym kuratorium od 1 września 2018 r. punktów informacyjno - konsultacyjnych, z których rodzice uczniów mogą czerpać informacje o ofercie szkół naszego regionu.

Od 1 września, zgodnie z deklaracjami MEN, możemy kierować pytania dotyczące naboru na rok szkolny 2019/2020 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Materiały znajdą Państwo pod linkiem:

Link do artykułu

 

doradca zawodowy

WS

Możliwości rozwoju edukacyjno-zawodowego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 marca 2017 r. w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego wyszczególnia między innymi kilka zawodów, w których podstawa programowa dostosowana jest do potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Nauka odbywa się w Branżowej Szkole I stopnia. Ponadto zawody te można zdobyć na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, co umożliwia szybkie zdobywanie kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy (zgodnie z zapotrzebowaniem na określone kwalifikacje).

Czytaj więcej...

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador