Konkurs Polska Niepodległa

Uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym „Polska Niepodległa” organizowanym w związku z kolejną rocznicą odzyskania niepodległości. Jego celem było propagowanie wiedzy historycznej i postaw patriotycznych

w kontekście najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Organizatorem konkursu było Centrum Sztuki Mościce, patronował mu wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Roman Ciepiela.

W dniu 10 listopada podczas pokonkursowej gali połączonej z wernisażem prac w Centrum Sztuki Mościce nastąpiło ogłoszenie wyników.

Prace plastyczne naszych uczniów zdobyły uznanie w oczach jury. Na wystawę zakwalifikowano prace Julii Szymańskiej z klasy IVc oraz Aleksandry Wilk z VId, natomiast nagrodę w postaci tabletu, za zajęcie III miejsca, otrzymał Filip Duda z klasy Vb.

Uroczystość miała charakter podniosły i patriotyczny. Była także galą muzyki klasycznej w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego z udziałem pianisty Piotra Sałajczyka.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!