Pasowanie na "Czytelnika"

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia 6 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IIC i wychowawcę panią Danutę Grabowską.

Pani Mariola Kulesa – nasza bibliotekarka, przygotowała dla uczniów klas I bajkowe zagadki, rebusy i łamigłówki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. W nagrodę otrzymali słodkie upominki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Po uroczystościach przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.