Konkurs matematyczny kl. 5

Na początku maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas piątych „Z ułamkami za pan brat”. Pierwszy etap składał się z zadań zamkniętych, w których uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź spośród czterech podanych. Wymagało to od nich umiejętności szybkiego wykonywania obliczeń zarówno na ułamkach zwykłych jak i dziesiętnych.

Najlepszym okazał się Jakub Lisowski z klasy 5c. Oprócz Jakuba do drugiego etapu zakwalifikowało się jeszcze 13 uczniów: Anna Kupiec, Filip Pawłowicz, Iga Habel, Laura Hulska, Michał Krzyszkowski, Martyna Truchan, Karolina Boruch, Michał Kliś, Karolina Zwolenik, Filip Krasoń, Mateusz Inglot, Wiktoria Soprych i Nataniel Stroisz. W tej części konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami otwartymi wymagającymi zarówno logicznego myślenia, jak i poprawnego zapisu rozwiązania.

Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali:

Jakub Lisowski kl. 5c – I miejsce

Filip Krasoń kl. 5a – II miejsce