Dni otwarte 2016

We wtorek 1 marca 2016 roku od rana korytarze Szkoły Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi w Tarnowie wypełniły się gwarem i śmiechem zaciekawionych przedszkolaków. Dla dzieci była to okazja do oswojenia się z perspektywą rozpoczęcia nauki w I klasie. Opiekunowie mogli natomiast zapoznać się z bazą naszej placówki i jej bogatą ofertą edukacyjną.

Nasi nauczyciele i przygotowali dla dzieci niezwykłe niespodzianki. W poruszaniu się po szkole pomagali im starsi koledzy. Na początku goście zwiedzili świetlicę szkolną – w tym dniu w oprawie bajkowej. Następnie podzieleni na grupy uczestniczyli w zabawach logopedycznych, plastycznych oraz grach edukacyjnych z językiem angielskim i komputerem. Biorąc udział w eksperymentach, mogli natomiast poczuć się jak młodzi naukowcy. Oczarowane przedszkolaki poddały się także bajkoterapii z udziałem specjalnie wyszkolonego psa, a następnie z wypiekami na twarzach obejrzały pokaz taneczny z maczugami.Niewątpliwą atrakcją dla małych gości było też obejrzenie przedstawienia pt. Królowa Śniegu oraz prezentacji baśniowych bohaterów w wykonaniu czwartoklasistów.

Dzięki Drzwiom Otwartym Szkoły Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie zainteresowani rodzice mogli lepiej poznać placówkę, w której być może od września rozpoczną naukę ich dzieci, a przedszkolaki miały okazję przekonać się, że „nie taka szkoła straszna, jak ją malują”.

ZapraszamyJ