Wycieczka kl. II C do ,,Wioski Indiańskiej ‘’

Dnia 18.09.2017r. kl. II C pod opieką p. M. Sroki oraz D. Grabowskiej  odbyła fantastyczną wycieczkę do Zalasowej , gdzie znajduje się Wioska Indiańska. Na temat Indian krąży wiele mitów i legend. Które z nich są prawdziwe? Wioska Indiańska w Zalasowej to miejsce, które ma w głównej mierze oddawać prawdę historyczną Tubylczych Narodów Ameryki Północnej. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież nauczą się szacunku i zrozumienia dla innych kultur.

Uczniowie  mają okazję spróbować swoich sił w wielu indiańskich konkurencjach, które w dawnych czasach przygotowywały młodzież do polowań oraz rozwijały ich sprawność i celność. Dzieci  rozgrzały  się na torze przeszkód,   następnie pod okiem indiańskiego instruktora poznały tajniki strzelania z łuku i dmuchawki, rzutu włócznią, grały  w wyścigi węży lub indiański połów ryb, a także spróbowały  wielu innych konkurencji. Poczuły   się jak prawdziwi Indianie, gdy pomalowano  im buzie w indiańskie wzory! Śpiew i taniec to nieodłączny element indiańskiej kultury. Uczniowie nauczyli się też kilku  piosenek oraz tańców o prostej choreografii. Poznały  pieśni ducha ognia, tańca aligatora (plemię Irokezów) lub tańca w kręgu (Round Dance) tańczonego przez wiele plemion w dawnych czasach  a także współcześnie.

Z wycieczki wróciły zadowolone i szczęśliwe !