PIKNIK RODZINNY „MAMA, TATA I JA”

21 października 2017 roku na boiskach  Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie odbył się Festyn Rodzinny pod nazwą „Mama, tata i ja”, współfinansowany przez Radę Osiedla Zielonego. Celem Pikniku było zintegrowanie rodziców, dzieci, nauczycieli i mieszkańców Osiedla Zielonego, włączenie wszystkich uczestników  do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia. Wystąpili m. in.: wokaliści: Wiktoria Falkowska i Jakub Walkowicz, grupa teatralna dzieci "Mała Profeska" z projektu miejskiego „Sięgaj gwiazd”, grupa teatralna rodziców klasy IVc Gang Rodziców w przedstawieniu „Kopciuszek”, tancerze „Beauty and Beast Studio” pod kierownictwem Bartłomieja Fałdy, dzieci ze szkoły podstawowej  pod kierownictwem Kamila Zyznara ze szkoły tańca Emika.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, który demonstrowali strażacy z Woli Rzędzińskiej podczas symulacji wypadku samochodowego. Samochód do pokazu wypożyczyła firma „Topicar”. W rolę poszkodowanego wcielił się pan dyrektor Jakub Patuła. Dzieci z rodzicami bardzo chętnie brały udział w konkursach sportowych, muzycznych, plastycznych i zabawach harcerskich. Chętnie bawiły się z  psami terapeutycznymi. Doskonale radziły sobie z odpowiedziami podczas konkursów policyjnych. Mogły również obejrzeć motor policyjny i zobaczyć wyposażenie radiowozu. Kolejną atrakcją był pokaz kulturystyczny strongmena Sławomira Rawińskiego oraz pokaz sztuk walki pod opieką Senseja Krzysztofa Kolbusza ze szkoły ShinKyokushin Karate. Swoją obecnością zaszczycili nas również żużlowcy Unii Tarnów na czele z trenerem Pawłem Baranem.

Podczas naszego festynu zorganizowano także Happening Patriotyczny „Niepodległość oczami dziecka”. Nauczyciele wraz z rodzicami przygotowali szereg ciekawych stanowisk m.in.: kram z dziełami sztuki, kiermasz baśniowy, stół z domowymi przetworami, stół rozmaitości, pomiar masy ciała i wzrostu, pokaz militarny, malowanie twarzy, zdjęcia w bajkowym tle.  Dużym powodzeniem cieszyły się  także zabawy w autobusie Rajtek. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane upominkami. Wszyscy mogliśmy raczyć się grillowaną kiełbaską, bigosem, popcornem, wspaniałym ciastem i ciepłymi napojami.

Nie zawiedli i rodzice, którzy jak zwykle, gdy zachodzi potrzeba, chętnie służą pomocą - za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy, którzy tego dnia przyszli do szkoły, uczestniczyli w innych niż zwykle zajęciach szkolnych. Byli zadowoleni, odczuwali radość i satysfakcję z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny. Festyn zakończył się sukcesem organizacyjnym dzięki pomocy rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, sponsorów i naszych zaproszonych gości.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które brały udział w realizacji festynu.

Sponsorzy:

Rada Osiedla Zielonego, Hurtownia zabawek „MASTTER”, Piekarnia „STRUSINIANKA”,  Firma „TOPICAR”, Firma „TAURUS”, Pan TOMASZ TARCZOŃ

Media:

Małopolska Telewizja  IMAV,