Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

M. KRAWCZYK, D. DUBAJKA, J. PAL I PROFESKA W TEATRZE!

4 konc-0739 stycznia 2017 r. w   Teatrze im. L. Solskiego - Stowarzyszenie " TO, CO WSPÓLNE i SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9  zorganizowali  IV Koncert Charytatywny "Integracja rodzi się w sercu". Główną organizatorką i pomysłodawczynią była  pani Wioletta GrzywaW koncercie uczestniczyły dzieci i młodzież z tarnowskich szkół, rodzice oraz mieszkańcy Tarnowa.

Wspektaklu „Księżniczka na niby ziarnku grochu” wystąpiła grupa teatralna „PROFESKA”.

 W roli króla zagrał aktor Teatru im. L. Solskiego Jerzy Pal. Pozostali występujący: Mirosław Krzyszkowski – książę, Jadwiga Tendera – królowa, Anna Truchan -narrator, Joanna Kawula -  pokojówka, Agata Krzyszkowska - Pirlipatka nr 1, Aleksandra  Zwolenik -Pirlipatka nr 2, Arkadiusz Łoboda - sługa, Jarosław Truchan - ochmistrz, Józef Tendera - herold, Dominik Sorys - błazen i księżniczki: Paweł Urbański, Janusz Habel, Łukasz Koszyk, Łukasz Brożek, Szymon Łabno, Daniel Działo.

Grupa została założona przez Wiolettę Grzywę i od 2013 wolantariacko działa na rzecz innych. Warto nadmienić, iż działania te przynoszą oczekiwane efekty, czego przykładem jest obecny na spektaklu Daniel Patryk, na rzecz którego PROFESKA występowała charytatywnie w 2015 roku, a który dziś po intensywnej terapii wraca do zdrowia. Pomogli również dziewczynce chorej na białaczkę, chłopcu choremu na dysmorfię, uczniowi cierpiącemu na chorobę kości. Tym razem pieniądze z cegiełek zostaną przeznaczone na doposażenie Sali Teatralnej, z której korzystają wszyscy uczniowie SP 9 – w tym również dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dodać należy, że w remoncie tej Sali pomagali ci sami rodzice, którzy należą do grupy „ PROFESKA”.

PROFESKA – to ludzie wielkiego formatu, o wielkich sercach, oddani działalności charytatywnej. Pomagają, bo widzą jak pomoc jest potrzeba, bo mają świadomość jej wartości i tego, że dzięki niej inni mogą odzyskać radość życia. Są grupą aktywną, pełną twórczej inwencji i ekspresji. Mają wielki dystans do siebie i sporą dozę humoru, którym dzielą się z widzami w każdym wieku. Ich nieocenionymi przyjaciółmi, a jednocześnie współtwórcami scenariusza są: ks. Łukasz Olszewski oraz wspominany już wcześniej tarnowski aktor Jerzy Pal, który już od wielu lat jest nieocenionym przyjacielem SP9. Aktorzy PROFESKI sami szyją stroje, kupują rekwizyty i dbają o jakość swoich występów, które z roku na rok są na coraz wyższym, a wręcz już profesjonalnym poziomie.

Wraz z PROFESKĄ ze swoim koncertem wystąpili Michał Krawczyk - uczestnik programu THE VOICE OF POLAND i Dawid  Dubajka. Są to młodzi ludzie o niezwykłym talencie i wielkim sercu.               

Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem, aktorzy i muzycy otrzymali gromkie brawa. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I UDZIAŁ W AKCJI „ INTEGRACJA RODZI SIĘ W SERCU”                            
I   PAMIĘTAJMY
 „Dobry człowiek jest jak małe światełko. 
Wędruje poprzez mroki naszego świata  
i na swojej drodze zapala zgaszone światła”.
                                                             
 

                                                                                                           
Dziękujemy: Jerzy Pal, Michał Krawczyk, Dawid Dubajka, grupa teatralna „Profeska”, Wioletta Grzywa.

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador