I Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Tadeusza Kryzi

27 lutego  dwie uczennice naszej szkoły – Gabriela Klimek i Zofia Serek – wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim poezji Tadeusza Kryzi „Po jakież licho ja tu przybyłem”. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie deklamowali wiersze i byli oceniani przez jury według przyjętych kryteriów. Poziom wystąpień był bardzo wysoki. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych – 34 recytatorów.

Ich interpretacje zachwyciły jury i widzów. Mimo, że wiersze pana Kryzi nie są łatwe , uczniowie bez problemu dali sobie z nimi radę. Potrafili wzruszyć i zmusić słuchaczy do refleksji. Jedna z naszych uczennic – Zofia Serek – zakwalifikowała się do finału konkursu i znalazła się w gronie sześciu uczniów, którzy walczyli o zwycięstwo.  Zosia otrzymała wyróżnienie za swoja interpretację wiersza pt. „Polaku!”. Serdecznie jej gratulujemy i mamy nadzieję , że w przyszłym roku uda się jej pokonać wszystkich recytatorów.