Święto niezapominajki

Przed kilkunastoma laty zapowiadający w Eko-Radiu pogodę Pan Andrzej Zalewski wystąpił ze wspaniałą ideą polskiego święta niezapominajki. Choć niezapominajka to skromny kwiatek, ale stał się symbolem i bohaterem nowego święta, które obchodzimy 15 maja. Uczniowie z klasy Ib w programie słowno-muzycznym „Niezapominajki, to są kwiatki z bajki” wyrazili swój związek z tym, co nas otacza, pięknem przyrody, którą powinniśmy szanować, wspierać i chronić. Mali wykonawcy mają nadzieję, że teraz w Szkole nr 9 wiedzą wszystkie dzieci, że 15 maja, kiedy słońce pięknie świeci (prawda to święta, to nie są bajki) obchodzimy Święto… Niezapominajki. I odtąd niezapominajka będzie dla nas czymś więcej niż tylko skromnym niebieskim kwiatkiem z polskich łąk i ogrodów.

Nie zapomnij o świecie przyrody,

piękna, przyjaźni.

Podaruj innym niezapominajkę.