SZLAKIEM MICKIEWICZA I PIŁSUDSKIEGO. WYCIECZKA NA LITWĘ 11-13.09.2019

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w wycieczce na Litwę w dniach 11-13 września 2019 r. Wycieczka jest przeznaczona dla uczniów obecnych klas 7, 6 i 5. Koszt wycieczki wynosi 510 zł od osoby. Cena obejmuje trzy dni zwiedzania, przejazd autokarem, dodatkowe ubezpieczenie, usługę przewodnika, bilety wstępu do obiektów muzealnych, dwa noclegi w hotelu w Wilnie oraz pięć posiłków (dwa śniadania i trzy obiadokolacje).

Zapisy na wyjazd trwają do dnia 14 marca 2019 r. Do tego czasu każdy uczestnik powinien dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego oraz 100 zł zaliczki. Druki są do pobrania w linku pod tekstem oraz u organizatora wyjazdu. Pozostałą kwotę należy wpłacić w dwóch ratach (200 zł do końca czerwca i 210 zł do 4 września, można też uzgodnić indywidualnie terminy płatności). Rodzice przed wyrażeniem zgody powinni zapoznać się z programem wycieczki i wziąć pod uwagę intensywne zwiedzanie oraz dwa nocne przejazdy autokarem. Warunkiem wyjazdu jest też co najmniej dobra ocena z zachowania na I semestr roku szkolnego 2018/2019 (Nauczyciel organizujący wyjazd zastrzega sobie prawo do odmowy zabrania dziecka, które w przeszłości sprawiało problemy wychowawcze na podobnych wyjazdach). Uczestnicy wyjazdu muszą posiadać przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty (jego wyrobienie trwa 2-4 tygodnie i jest bezpłatne).

Program wycieczki:

10 września godz. 22.00 wyjazd i przejazd nocą do Kowna (11-12 godzin)

11 września:

Zwiedzanie z przewodnikiem starówki Kowna: zamek kowieński, plac Ratuszowy, kościół św. Franciszka  Ksawerego i gimnazjum jezuitów, gdzie mieszkał A. Mickiewicz, Dom Perkuna, kościół Witoldowy i nabrzeże Niemna, archikatedra św. Piotra i Pawła, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Trok i zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich na wyspie jeziora Galve. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do Wilna i po drodze zwiedzanie Ponar (miejsce kaźni około 20 tysięcy Polaków). Około 19 zakwaterowanie w hotelu.

12 września:

Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: panorama Wilna z tarasu widokowego na Gorze Trzykrzyskiej, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Domek sw. Faustyny Kowalskiej - miejsce, gdzie była podyktowana koronka do Bożego Miłosierdzia, wycieczka autokarowa po mieście i spacer po starówce: Ostra Brama, kościół św. Teresy Ostrobramski), cerkiew prawosławna św. Ducha z relikwiami świętych wileńskich, Brama Bazylianów i muzeum Cela Konrada, plac Ratuszowy, uniwersytet (zwiedzanie dziedzińców i wejście na wieżę), ulica Zamkowa (główna ulica starówki), Dom J .I. Kraszewskiego, Dom J. Słowackiego.
W trakcie zwiedzania czas wolny przy ulicy Zamkowej  na zakup pamiątek.

13 września:

Dalsze zwiedzanie Wilna z przewodnikiem: cmentarz Rossa z mauzoleum serca marszałka Piłsudskiego i grobami wielu znanych Polaków, wejście na Gorę Giedymina, ruiny zamku Giedymina i piękna panorama miasta, plac katedralny i katedra, pałac Prezydenta Litwy, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z obrazem "JEZU UFAM TOBIE", kościół św. Ducha (najstarszy polski kościół Wilna), muzeum A. Mickiewicza, kościół św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, Zarzecze. Po obiadokolacji około 20.00 wyjazd powrotny do Tarnowa.

14 września powrót do Tarnowa w godzinach porannych.

Kontakt w sprawie wyjazdu: Marek Sztorc (także przez Edunet)