Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Wycieczka klas 4a, 4c i 6c do Karpackiej Troi

DSC02329We środę 5 października trzy klasy z naszej szkoły (4a, 4c,6c) uczestniczyły w wycieczce do Karpackiej Troi. Do położonej obok Jasła Trzcinicy dojechaliśmy o 10 rano i od razu rozpoczęliśmy program zwiedzania skansenu archeologicznego Karpacka Troja. Na początek uczniowie uczestniczyli w interesujących warsztatach garncarskich, w czasie których wykonywali z gliny naczynia i figurki zwierząt.

Pani prowadząca warsztaty, zapewniała, że prace wykonane przez uczniów po wypaleniu w piecu zostaną przesłane do szkoły. Kolejnym punktem było zwiedzanie ciekawej ekspozycji przedmiotów odkrytych w czasie wykopalisk archeologicznych. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły też naturalnej wielkości figury, przedstawiające żyjących tu ludzi i zwierzęta hodowlane. W czasie krótkiego spaceru zajrzeliśmy do wnętrza kilku chat i obejrzeliśmy rekonstrukcje wałów. Ukoronowaniem naszego pobytu w skansenie było wejście na liczącą 42 metry wieżę z platformą widokową na wysokości 33 metrów. Roztaczał się stamtąd doskonały widok na wzniesienia Beskidu Niskiego oraz pobliskie Jasło. W drodze powrotnej do Tarnowa zatrzymaliśmy się w Bieczu. Spotkaliśmy tam kata, który opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy (warto wiedzieć, że to właśnie z Biecza przyjeżdżał do Tarnowa kat by surowo karać miejscowych rzezimieszków). Po pamiątkowych zdjęciach z katem udaliśmy się na wieżę ratuszową, wysoką na 58 metrów, aby podziwiać panoramę Biecza. Na koniec wykorzystując piękną, słoneczną pogodę, odbyliśmy krótki spacer po urokliwych zakątkach Biecza. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Tarnowa przed godziną 17.

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador