Mamy czołowe miejsca w ogólnopolskim konkursie wiedzy o górach!

5 kwietnia 2019 r. w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie odbył się III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Górach Polski. Zorganizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, obejmował interdyscyplinarną wiedzę z obszaru Tatr i Podtatrza. Uczestnicy konkursowych zmagań przystąpili do etapu pisemnego, a najlepsi z nich również do etapu ustnego.

W klasyfikacji końcowej młodzi tarnowianie zajęli czołowe miejsca:

w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów:

uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Orląt Lwowskich:

I miejsce: Igor Janikowski z kl. 7b

II miejsce: Jan Kawalerski z kl. 7b

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

przedstawiciele Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Nr 1 im. Jana Pawła II, działającego przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Orląt Lwowskich:

I miejsce: Patryk Gruszowski z Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego

III miejsce: Magdalena Pokorna z II LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, wartościowy sprzęt turystyczny i publikacje książkowe.

Serdecznie gratulujemy!