Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Klasy IV c i VI b zwiedziły Kopalnię Soli i nie tylko…

DSC03024W miniony czwartek wyjechaliśmy na wycieczkę do Bochni, aby m.in. zwiedzić Kopalnię Soli – starszą siostrę kopalni w Wieliczce. Niecierpliwi wrażeń, pod bacznym okiem opiekunów, zjechaliśmy windą  na głębokość 212 m, po czym wsiedliśmy do atrakcyjnej kolejki , by przeżyć niezapomnianą podziemną przejażdżkę. Podzieleni na dwie grupy rozpoczęliśmy niecodzienną lekcję historii! Przewodnicy w przystępny sposób, z wykorzystaniem multimediów, przekazali nam mnóstwo ciekawych informacji o tej zabytkowej kopalni.

Dowiedzieliśmy się, że eksploatacja soli zaczęła się w XIII wieku, dokładnie w 1251 roku i trwała nieprzerwanie aż do roku 1990 ubiegłego stulecia. Obecnie stanowi obiekt turystyczny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bogaci w wiedzę i jod wyjechaliśmy na powierzchnię szybu Campi, a następnie pojechaliśmy do centrum miasta, by podziwiać Bazylikę św. Mikołaja. Średniowieczne mury i barokowy wystrój kościoła to istna uczta dla oka…

Podsumowaniem wycieczki była wizyta w bocheńskim muzeum im. Stanisława Fischera. Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach, w trakcie których każdy z nas dowiedział się, skąd wzięło się jego nazwisko, w których rejonach Polski jest najbardziej popularne oraz, ile osób tak samo się nazywa.  Na koniec pani przewodnik zapoznała nas z eksponatami zgromadzonymi w działach: archeologicznym, artystycznym, etnograficznym, historycznym i przyrodniczym.

To był  bardzo intensywny dzień! Kto by pomyślał, że tylko 45 km od Tarnowa jest miejsce, które sprawia, ze czujesz , jakbyś przebywał nad morzem…

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador