Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Sięgnęli po zwycięski laur

20180321 11391021 marca w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się I Międzyszkolny Turniej Mitologiczny pod hasłem Kto zdobędzie zwycięski laur? Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych. Dziewiątkę reprezentował zespół wyłoniony w drodze eliminacji szkolnych: Marcelina Bielat, Wiktoria Niewola (5a) oraz Andrzej Pamuła (5d). Uczniowie zostali przygotowani przez panią Renatę Jarosz. Drużyna spisała się doskonale, zajmując najlepsze- pierwsze miejsce

Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością Mitologii Jana Parandowskiego i Wandy Markowskiej, zaprezentować, wcześniej przygotowaną, scenkę pantomimiczną wybranego związku frazeologicznego oraz przebranie za boga lub bohatera greckiego. Zadania były bardzo różnorodne i ciekawe. Liczyły się nie tylko wiadomości, ale także zdolności aktorskie, szybkość i refleks. Przydały się nawet umiejętności matematyczne. Rywalizacja była zaciekła, ale dostarczyła dzieciom wiele satysfakcji i zabawy.

Gratulujemy uczniom zwycięskiego lauru i życzymy radości z obcowania z literaturą oraz kolejnych sukcesów.

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador