Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Nasza uczennica odebrała gratulacje od jury konkursowego i konsula generalnego Niemiec!

DSC0513816 marca 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie uczestniczyła pierwszy raz w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Niemieckojęzycznej, org. przez IV LO w Tarnowie. Za temat szesnastej już edycji konkursu obrano radość życia. Fundatorami nagród byli: Konsulat Generalny RFN w Krakowie, Instytut Goethego w Krakowie, Ambasada Szwajcarii w Warszawie i Wydawnictwo LektorKlett. Do zmagań recytatorskich przystąpili uczniowie szkół podstawowych, średnich i klas gimnazjalnych z Tarnowa, Brzeska i Bochni.

Wśród uczestników znalazły się również uczennice naszej szkoły: Zuzanna Marchwicka z kl. 7c i Alicja Krawczyk z kl. 7e. Dziewczęta wspaniale poradziły sobie zarówno z deklamacją wierszy w języku niemieckim, jak i z towarzyszącą tremą. Ostatecznie wśród laureatów konkursu znalazła się Alicja Krawczyk, zajmując pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Zaprezentowała ona wiersz „Freude” („Radość”) autorstwa Franka Trautnera. Dyplom i nagrody wręczyli jej zaproszeni na to poetyckie wydarzenie goście, wśród których obecny był p. dr Michael Groβ, konsul generalny Niemiec w Krakowie.

http://www.iv-lo.tarnow.pl/liceum2/

Dołączamy się do gratulacji!

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador