Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Nasze laureatki I Tarnowskiego Konkursu Krasomówczego

IMG 20180423 13102823 kwietnia 2018 roku w Pałacu Młodzieży odbył się I Tarnowski Konkurs Krasomówczy „O buławę hetmana Jana Tarnowskiego”. Dziewiątkę reprezentowały siódmoklasistki: Ilona Bąk (7e), Alicja Krawczyk (7e) i Zuzanna Marchwicka (7c). Zwyciężyły one w eliminacjach szkolnych, przeprowadzonych przez polonistki Joannę Papugę i Stanisławę Rakoczy. W krasomówczych zmaganiach zmierzyło się prawie dwudziestu uczestników na dwóch poziomach wiekowych: w kategorii 12-15 lat oraz 16-19 lat. Oratorzy w niezwykle przekonujący sposób rozwijali myśl Ignacego Paderewskiego: „Walczyć o Ojczyznę to największy obowiązek i największy dla Polaka zaszczyt”.

Ich zadaniem było wygłoszenie pięciominutowego autorskiego przemówienia nawiązującego do podanego hasła. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jury wybrało do finału po czterech mówców z każdej kategorii wiekowej. Znalazły się wśród nich nasze reprezentantki Ala Krawczyk i Zuzia Marchwicka. W ciągu kilkunastu minut miały przygotować mowę na wylosowany temat, będący sentencją z „Kubusia Puchatka” A. A. Milne´a. Zuzia mówiła o miłości, przejmująco interpretując myśl: „Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”. Natomiast Ala bardzo osobiście rozwijała słowa: „Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić”. Urzekła swoją spokojną argumentacją i piękną polszczyzną – i to właśnie jej jury przyznało I miejsce. Tuż za nią – na drugiej pozycji – znalazła się Zuzia Marchwicka. Cieszymy się bardzo z ich sukcesu i składamy szczere gratulacje naszym utalentowanym uczennicom. Jesteśmy dumne, że pielęgnowane od wielu lat w naszej szkole krasomówstwo przynosi tak wspaniałe efekty.

Polonistki Stanisława Rakoczy i Joanna Papuga 

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador