Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Spotkanie z Maciejem Nalepką

IMG 20180614 124713 HDR 214 czerwca b.r., w ramach obchodów Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, gościliśmy w Naszej Szkole paraolimpijczyka i Mistrza Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych - pana Macieja Nalepkę. Po przywitaniu pana Macieja przez Dyrektora Szkoły, pana Jakuba Patułę oraz organizatorkę spotkania, panią Magdalenę Pawlak-Galas, zaproszono naszego Gościa do sali gimnastycznej, gdzie z niecierpliwością czekały już na niego dzieci z klas integracyjnych: 4a, 6a, 7a, 7e oraz klasy 7b.

Po zaprezentowaniu uczestnikom spotkania najważniejszych faktów z życia pana Macieja, Mistrz Polski podzielił się swoimi doświadczeniami i przeżyciami, jakie mu towarzyszą w życiu codziennym. Po tym dzieci przystąpiły do zadawania pytań, a padło ich całe mnóstwo. Na koniec spotkania pan Maciej wyraził podziękowanie za zaproszenie do Naszej Szkoły, za życzliwe przyjęcie i życzył wszystkim uczniom, oraz nam – nauczycielom, byśmy nie bali się spełniać swoich marzeń oraz byśmy realizowali swoje pasje, hobby i zainteresowania. Dziękujemy panu Maciejowi, że mimo treningów i przygotowań do kolejnych zawodów sportowych, jakie stoją przed nim, znalazł czas na spotkanie z naszą młodzieżą. Życzymy sukcesów - sportowych (zwłaszcza złotego medalu na olimpiadzie w 2020 roku w Tokio), jak i sukcesów w życiu osobistym.

Maciej Nalepka – rodowity tuchowianin. Od najmłodszych lat związany ze sportem, wielokrotny reprezentant Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych oraz wielokrotny mistrz Polski we wszystkich kategoriach (singiel, debel i drużynowo). Jest wielokrotnym medalistą turniejów międzynarodowych, zaliczanych do rankingu światowego: brązowy medalista mistrzostw Europy we włoskim Lignano (2013) i duńskim Vejle (2015), srebrny medalista mistrzostw świata w Pekinie (2014). 1 stycznia 2016 r. zakwalifikował się do Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Jest zrzeszony w Klubie IKS „Jezioro” Tarnobrzeg, dla którego zdobył już łącznie kilkadziesiąt medali, z czego ponad 20 na mistrzostwach Polski. Pod koniec 2017 r. brał udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku, gdzie wywalczył 2 złote medale i okazał się bezkonkurencyjny w grze pojedynczej i deblowej – tym samym zdobył dwa tytuły mistrza Polski. Jest więc Maciej Nalepka mistrzem na światowym poziomie w swojej dziedzinie, docenionym w Polsce i na świecie. Jest pan Maciej Nalepka mistrzem na światowym poziomie w swojej dziedzinie, docenionym w Polsce i na świecie (8 w rankingu światowym).

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador