Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Zaproszenie na naukę brydża

W naszej szkole w tym roku szkolnym ruszają zajęcia z brydża dla dzieci. Odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych dla uczniów klas 4-8. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele III LO w Tarnowie Pani Natasza Woźniak (grupa młodsza) i Pan Marcin Radwański (grupa starsza) w każdy czwartek o godzinie 15.00 w budynku naszej szkoły. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października 2018 r. Serdecznie zapraszamy.

Brydż jest to gra logiczna przy użyciu standardowej talii kart. Naszym podstawowym organem używanym przy grze jest mózg. Warto nauczyć sie grać w brydża ponieważ podnosi on zdolność logicznego myślenia w większym stopniu niż matematyka czy informatyka,  uczy strategii   i wydłuża okres skupienia. Podczas gry musimy dobrać odpowiednią strategię, przeanalizować sytuację, zaplanować właściwą, często jedyną prawidłową, kolejność zagrań i jak najlepiej radzić sobie z problemami wynikającymi z układu kart oraz z pułapkami zastawionymi przez przeciwnika. Uczy współdziałania z partnerem, przebywania w grupie, nawiązywania kontaktów, zawierania znajomości i pozwala zdobyć wielu przyjaciół. Jest to szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, w których dzieci i młodzież mają tak duże kłopoty z zawieraniem przyjaźni.

Osoby zainteresowane zajęciami prosimy o kontakt z nauczycielami matematyki naszej szkoły.

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador