Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w sprzątaniu świata

12W dniu 21 września uczniowie klasy IV b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Rutka-Gniadek, wyposażeni w worki i rękawiczki, wzięli udział w  Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Akcja – segregacja. 2x więcej, 2x czyściej”. Uczniowie poznali jaka jest idea akcji oraz jej cele, następnie współpracując ze sobą posprzątali okolice szkoły. Dowiedzieli się jak bardzo ważna jest segregacja  ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz oszczędność energii i wody, surowce naturalne nie są przecież nieograniczone, mamy ich coraz mniej i dlatego musimy wykorzystywać surowce wtórne
Ta wspólna lekcjaposzanowania środowiska uświadomiła uczniom, że warto dbać o czystość otaczającej nas natury oraz umiejętnie gospodarować odpadami.
 
 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador