Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Projekty eTwinning realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019.

Etwining logoeTwinning to międzynarodowy program oparty na partnerstwie szkół europejskich. Polega na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii informacyjnych (ICT). Celem programu jest wspieranie bliźniaczej współpracy szkół w Europie. Jest on okazją do wymiany informacji i wiedzy ponad granicami, zawarcia nowych znajomości, poznania różnych kultur oraz wspólnego uczenia się.

Projekty eTwinning realizowane w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019

 

Posters representing my country – projekt realizowany w klasie 3a pod opieką nauczycielki j. angielskiego Magdaleny Bąk.

W ramach projektu uczniowie dzielą się z kolegami z zagranicy informacjami na temat krajów, z których pochodzą. Prace drugoklasistów pokazują min. nasze symbole narodowe, szkołę, polskie atrakcje turystyczne, typowy dzień ucznia.

Animals – my best friends – projekt realizowany w klasie 5e pod opieką nauczycielki j. angielskiego Beaty Dunaj-Hebdy.

Podczas realizacji projektu, uczniowie klasy 5e mają możliwość zaprezentowania swoich czworonożnych przyjaciół uczniom innych krajów europejskich biorących udział w projekcie.

Student Detectives 2: Another Case of the Mystery Countries - projekt realizowany z grupą uczniów z klas 4d i 4e pod opieką nauczycielki j. angielskiego Magdaleny Bąk.

W projekcie bierze udział sześć zespołów z sześciu różnych krajów. Każdego miesiąca przedstawiciele dwóch krajów spotykają się na wideokonferencji. W trakcie rozmowy starają się odgadnąć z jakiego kraju pochodzą ich rozmówcy. Po odkryciu swoich tożsamości, otwierają przygotowane wcześniej pudełko kulturowe i uczą się aktywnie o życiu kolegów z kraju partnerskiego.

Możemy się pochwalić, że uczennica klasy IVe Blanka Grzegorzak zaprojektowała znak graficzny, który w wyniku głosowania przeprowadzonego wśród wszystkich krajów partnerskich, stał się oficjalnym logo projektu.

https://vimeo.com/315131623

https://vimeo.com/308484994

https://vimeo.com/308484923

https://vimeo.com/308482837

https://vimeo.com/308481397

 

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador