Teatralny kwiecień w Dziewiątce

7, 8 i 9 kwietnia  już po raz dwunasty odbyły się w naszej placówce Szkolne Konfrontacje Teatralne.

Zespoły aktorskie klas IV – VI chętnie wzięły  udział w tym przedsięwzięciu. Nad sprawną organizacją występów czuwały polonistki – Pani Stanisława Rakoczy i Pani Joanna Papuga.

Pierwszego dnia zaprezentowały się klasy szóste, następnego -piąte, środa zaś należała do czwartoklasistów. Przedstawienia charakteryzowała różnorodność. Uczniowie mogli oglądać śmieszne, bajkowe, mitologiczne i zupełnie zwariowane sztuki. Każdy z wielkim zainteresowaniem śledził starania rówieśników. Taka forma rywalizacji to doskonały sposób na oderwanie się od codziennej monotonii  i odkrycie drzemiących w nas talentów.

Z niecierpliwością czekamy na to, która klasa otrzyma nagrodę publiczności - głosowanie trwa!   Wiele emocji budzi również decyzja jury odnośnie najlepszych kreacji aktorskich. Tego wszystkiego dowiecie się na podsumowaniu Szkolnych Konfrontacji Teatralnych we wtorek  15 kwietnia.

Aleksandra Schuster, Antoni Chudy