Szanowni Państwo.

Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy między stroną rządową, a przedstawicielami związków zawodowych. Wszyscy tkwimy w niepewności. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że od 8 kwietnia 2019 r. nasza szkoła przystąpi do strajku. Na podstawie przeprowadzonego referendum 90% nauczycieli opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej, która planowana jest od dnia 8 kwietnia, aż do odwołania. W tym czasie nie będą realizowane zajęcia dydaktyczne, natomiast świetlica szkolna zapewni opiekę niewielkiej grupie uczniów klas I – IV. Realizacja zadań opiekuńczych szkoły w dniach strajku będzie bardzo poważnie ograniczona. Dlatego proszę Państwa o wyrozumiałość i informację zwrotną do wychowawców klas, ilu uczniów będzie korzystać ze świetlicy szkolnej. W przypadku odwołania akcji strajkowej szkoła będzie pracować zgodnie z ustalonym harmonogramem. O wszelkich zmianach poinformuję Państwa na bieżąco. Zdaję sobie sprawę, że protest wiąże się z trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość i zrozumienie.
Dołożę wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki akcji protestacyjnej.

Jakub Patuła
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9