Dni Patrona szkoły.

Obchody Święta Patrona szkoły

W czwartek 21 listopada wieczorem, zuchy i harcerze zgromadzili się pod SP nr 9, by razem udać się na Stary Cmentarz w Tarnowie. O 16.30 przy Kurhanie Kresowym odbył się uroczysty apel pamięci obrońców Lwowa.

Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza

22 listopada cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

O godzinie 11.00 w kościele pw. Świętego Krzyża i św. Filipa Neri odbyła się uroczysta msza w intencji młodych obrońców Lwowa. Wzięli w niej udział harcerze z XI Tarnowskiej Drużyny " Skrzydlaci" im. Orląt Lwowskich oraz liczna reprezentacja uczniów SP nr 9. Obecność licznych pocztów sztandarowych innych szkół i organizacji podkreślała rangę i ważność uroczystości.

Część oficjalna przy Grobie Nieznanego Żołnierza o godz. 12.00 zgromadziła pozostałych uczniów i gości.Jako pierwszy zabrał głos pan dyrektor Jakub Patuła, który przybliżył historię młodych obrońców. Głos zabrały także Pani wiceprezydent miasta Tarnowa Krystyna Latała oraz przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich - Pani Halina Żmuda.

Po wystąpieniach reprezentacje poszczególnych organizacji złożyli wieńce i kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości mieli możliwość podziwiania występów uczniów, którzy przygotowali część artystyczną.

Nasze uroczystości przykuły uwagę przechodniów. Nic dziwnego,wydarzenie było niecodzienne, a program artystyczny przygotowany przez naszych kolegów pod kierunkiem Pani Renaty Sobkowiak jak zwykle stał na najwyższym poziomie.