Strój ucznia

Ustalenia dotyczące stroju uczniowskiego.

1. Ustala się odświętny strój uczniowski obowiązujący przy następujących okazjach:
    • dzień rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego,
    • dzień ślubowania uczniów klas I
    • Dzień Komisji Edukacji Narodowej
    • podczas występów lub udziału w akademiach szkolnych,
    • w czasie udziału w konkursach przedmiotowych,
    • podczas oficjalnego reprezentowania szkoły,
    • podczas sprawdzianu klas VI
    • podczas innych ważnych uroczystości ogłaszanych przez Dyrektora Szkoły,
  2. Ustala się następujący strój galowy dla uczniów:
    dla dziewcząt - biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica
    dla chłopców - biała koszula, granatowe lub czarne spodnie, ewentualnie kamizelka albo garnitur w w/w kolorze
    Ciemne obuwie na gumowym spodzie.
    Poczet sztandarowy ( odświętne stroje jw.) szarfa biało- czerwona z prawego ramienia na lewe ,białe rękawiczki.
    Spodnie i spódnica dżinsowa nie są strojem odświętnym.
  3. Zakazuje się noszenia wyzywających fryzur modelowanych przy użyciu żelu, barwienia włosów, malowania paznokci, makijażu, noszenia dużych ozdób oraz niestosownego ubioru na co dzień ( bardzo krótkie mini, bluzeczki i sweterki odsłaniające pępek, obcisłe bluzki z dużym dekoltem itd.), a także wartościowej biżuterii i innych wartościowych przedmiotów ( telefony komórkowe ), za które szkoła nie odpowiada.