Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Kronika 3c.

   Dnia 25 listopada miał miejsce Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Alfik 2015. W tym roku z naszej klasy brało udział aż 4 uczniów: Gniadek Magdalena, Serek Łukasz, Serek Zofia, Sikorski Kacper. Do konkursu uczniowie byli przygotowywani przez wychowawczynię na zajęciach dodatkowych. Trzymamy kciuki za dobre wyniki naszych uczniów. O wynikach poinformujemy na stronach naszej kroniki.

   Dnia 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie nasze lekcje toczyły się wokół tego tematu. Każdy z nas przyniósł swojego ulubionego pluszaka i mógł opowiedzieć jego historię: skąd go ma, dlaczego to właśnie ten misiu jest ulubiony, jakieś zabawne historie związane z nim. W czasie edukacji polonistycznej opisywaliśmy misia. To był bardzo miły dzień.

2015-11-25 08.41.05

KLASA 3C - KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

   W środę 18 XI 2015 w naszej klasie odbył się Klasowy Konkurs Matematyczny. W konkursie brała udział cała klasa, ale każdy z uczniów zdobywał punkty dla siebie indywidualnie. Pytania dotyczyły: działań w zbiorze liczb naturalnych, zastosowanie wiedzy w praktyce, zadań logicznych oraz figur geometrycznych. Każdy z uczniów starał się wypaść jak najlepiej, każdy walczył o jak największą liczbę punktów. Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców:

I miejsce

 • Magdalena Gniadek
 • Zofia Serek

II miejsce

 • Tomasz Sękiewicz

III miejsce

 • Igor Bielko
 • Mikołaj Duda
 • Igor Kawa
 • Borys Natkaniec
 • Natalia Wróbel

Serdecznie gratulujemy!!! Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Konkurs przeprowadziła pani Danuta Grabowska.

   Jak co roku gdy zbliża się najważniejszy dzień w naszej społeczności szkolnej czyli Dzień Patrona, a każdy z nas wie, że nasza szkoła nosi imię Orląt Lwowskich, my poszerzamy naszą wiedzę na ten temat. W naszej klasie odbywały się ciekawe lekcje na których poznawaliśmy nowe fakty historyczne , odwiedziliśmy Izbę Pamięci i wszystkie miejsca w szkole, które są zawiązane z Orlętami. Uwieńczeniem cyklu zajęć było wykonanie plakatu o Orlętach Lwowskich. Jesteśmy dumni, że nosimy imię ORLĄT LWOWSKICH.

 

   Dania 12 listopada 2015 już po raz drugi na terenie naszej szkoły odbywała się Wieczornica Zuchowa. W związku z tym, że znaczna część naszej klasy to zuchy i my braliśmy udział w tym wydarzeniu. Więcej szczegółów w aktualnościach naszej szkoły. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

   Dnia 9 listopada do naszej szkoły zawitali trenerzy z Ośrodka Lekkiej Atletyki. Na początku mieliśmy wspólną rozgrzewkę na sali gimnastycznej. Humory dopisywały i czekaliśmy z niecierpliwością co będzie dalej. Podzielono nas na grupy. Naszym zadaniem było wykonanie różnych ćwiczeń z zakresu lekkiej atletyki. Wszyscy byliśmy zwycięzcami. Na końcu zrobiliśmy wspólne zdjęcie i każdy z nas otrzymał dyplom.

 

   Dania 05.11.2015 uczennice z naszej klasy Magdalena Gniadek i Zofia Serek przygotowywane przez wychowawczynię Danutę Grabowską brały udział w Miejskim Konkursie Poezji Religijnej. Więcej szczegółów i zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w aktualnościach szkolnych.

   Nasza klasa już po raz drugi brała udział w Marzycielskiej Poczcie. Dnia 15.10.2015 pisaliśmy listy do chorych dzieci. W tym roku nie mogliśmy osobiście być w Pałacu Młodzieży w Tarnowie w dniu 21.10.2015, ale nasze listy trafiły do rąk Paulinki i Kacpra. Listy i rysunki zawierały ciepłe słowa pod adresem dzieciaków. Mamy nadzieję, że na twarzy Paulinki i Kacperka dzięki nam pojawił się promienny uśmiech. Życzymy powrotu do zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.

   Dnia 5 października 2015r nasza koleżanka Magdalena Gniadek IIIc oraz Mateusz Brożek IIId odwiedzili naszych kolegów i koleżanki z Publicznego Przedszkola nr 8 „Pod Stokrotką”.  W ramach akcji  „Cała Polska Czyta Dzieciom” Madzia przeczytała bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz zabawny wierszyk Katarzyny Pudło „Czy to psota mego kota?”. Mateusz przeczytał wybrane wiersze Juliana Tuwima „Okulary”, „Abecadło”, „Słoń Trąbalski”, zadał również kilka bajkowych zagadek z „Wielkiej księgi zagadek” Marcina Przewoźniaka. W starszych grupach Madzia i Mateusz przybliżyli przedszkolakom jak wygląda szkoła  i jakie ciekawe zajęcia ich czekają, gdy zawitają w szkolne progi. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały bajek czytanych przez swoich starszych kolegów i wręczyły im drobny upominek w postaci zakładki do książki.

 

   W środę 30 września 2015 roku w naszej klasie obchodziliśmy Klasowy Dzień Chłopaka. Dla chłopców był to niezwykły dzień. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania – były niespodzianki, życzenia i upominki.

Wycieczka do Szczucina

   Dnia 23 września 2015 pojechaliśmy na wycieczkę do Szczucina. Byliśmy w Muzeum Drogownictwa gdzie oglądaliśmy wystawę zewnętrzną, na której w czasie spaceru podziwialiśmy maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom. Bardzo duże wrażenie wywarła na nas wystawa wewnętrzna, która pokazuje między innymi eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Mieliśmy okazję również pooglądać bajkę dotyczącą jak należy zachować się w ruchu drogowym. Mieliśmy również czas na zabawy, a wspólnie spędzony czas wykorzystaliśmy do zintegrowania naszego zespołu klasowego. Bawiliśmy się wspaniale a przy okazji nauczyliśmy się i dowiedzieliśmy nowych rzeczy.

Sprzątanie Świata

Już od wielu lat nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 18 września 2015 roku w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyliśmy w akcji i oczyszczaliśmy z odpadów najbliższą okolicę – osiedle domków jednorodzinnych oraz teren szkolny.
Byliśmy pełni entuzjazmu, prześcigaliśmy się w noszeniu worków. „Uzbrojeni" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzaliśmy pobliskie uliczki. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji sprzątania było najwięcej puszek i butelek.
Naszej akcji przyświecało motto:
Sprzątaj, sprzątaj naszą Ziemię, bo wygaśnie ludzkie plemię.

 

Muzeum Okręgowe – Ratusz

W klasie III rozpoczynamy już drugi rok projektu edukacyjnego „Rozejrzyj się! Historia i Sztuka są wokół nas”.  Pierwsze spotkanie odbyło się 14 X 2015 roku w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Zwiedziliśmy Ratusz.  Zwiedzanie zaczęliśmy od wieży ratuszowej, poznaliśmy historię ratuszowego zegara, a także mogliśmy dotknąć ratuszowych dzwonów. Dowiedzieliśmy się co to” Sarmatyzm”, obejrzeliśmy kolekcję dawnego szkła polskiego, ekspozycję srebra, porcelany i ceramiki. Zobaczyliśmy Zbrojownię Myśliwską. Największą atrakcją dla nas była możliwość przebrania się w stroje minionych epok.

 

Wycieczka do Parku Strzeleckiego

07.09.2015 całą klasą podążyliśmy spacerkiem do Parku Strzeleckiego. Nie wszyscy wiedzą, że Park Strzelecki jest wciągnięty do rejestru zabytków tarnowskich. Park założony został w 1866 roku. Ogród zaprojektował Antoni Schmidt z Krosna. Od samego początku park był miejscem spacerowym. Znajduje się tu wiele okazów rzadkich krzewów i drzew. W Parku Strzeleckim jest przepiękna fontanna z 1912 roku. Można również przejść ścieżkę edukacyjną mającą XI przystanków. Głównym miejscem parku jest jednak Mauzoleum generała Józefa Bema – bohatera trzech narodów (Polski, Węgier i Turcji). Poznaliśmy historię sprowadzenia zwłok generała do Polski.

Po tej krótkiej lekcji historii i przyrody wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń i nowej wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wędrówki.

Z ŻYCIA KLASY 3C W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

1 września 2015 rozpoczęliśmy 3 klasę. Przed nami nowe obowiązki, wyzwania, ale też nowe przyjaźnie i przyjemności. Z ciekawością patrzymy w przyszłość, czekając co nam przyniesie ten rok. Czy poradzimy sobie z trudnościami, czy zdołamy rozwiązać pojawiające się problemy? Czas pokaże! W tym roku szkolnym uczyć się będziemy w składzie:

 1. Bielawski Ernest
 2. Bielko Igor
 3. Duda Mikołaj
 4. Gniadek Magdalena
 5. Januś Michał
 6. Kamińska Natalia
 7. Kawa Igor
 8. Kawik Magdalena
 9. Krupa Tymoteusz
 10. Natkaniec Borys
 11. Pasadyn Jakub
 12. Piekarska Oliwia
 13. Serek Łukasz
 14. Serek Zofia
 15. Sękiewicz Tomasz
 16. Sikorski Kacper
 17. Śmieszek Mateusz
 18. Ukalska Maja
 19. Wieciechowska Martyna
 20. Wróbel Natalia 

Naszą wychowawczynią jest pani mgr Danuta Grabowska.

Scan0003

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador