Wychowanie

Pokazujemy, jak dbać o naszą planetę uczestnicząc w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”, organizując całoroczną zbiórkę surowców wtórnych oraz zachęcając do uczestnictwa w konkursach ekologicznych, w których nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty. Realizujemy interesujące projekty edukacyjne pokazujące młodemu pokoleniu zalety zdrowego stylu życia i odżywiana.

W naszej szkole od dwudziestu dwóch lat organizowana jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt „Pełna miska dla kota i psa”. W akcję angażuje się bardzo duża liczba wolontariuszy, którym nie jest obojętny los zwierzaków. Przynoszą dla nich karmę oraz potrzebne akcesoria. Rokrocznie zbieramy kilkaset kilogramów produktów. Instytucje, którym je przekazujemy to: Fundacja „Zmieńmy Świat”, Tarnowski Azyl dla Zwierząt, OTOZ Animals Inspektorat w Tarnowie.

Dziewiątka” dba o tradycje, wychowuje patriotycznie. Nasi uczniowie co roku angażują się w kwestę na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Zebrane pieniądze przekazywane są Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Tarnowie, a przeznaczane na renowację polskich mogił i miejsc pamięci narodowej we Lwowie i na Kresach Wschodnich.

Oryginalnym projektem było wybudowanie na terenie szkoły „Osiedla dla jeży” oraz domków do zimowania. Dzieci wykonały również tabliczki ostrzegających kierowców przed jeżami na drodze. Całość akcji „Pomagamy jeżom przetrwać zim” relacjonowało Radio RDN.

W szkole działa Mały Samorząd Uczniowski dla uczniów z klas I-III. Praca w MSU jest przygotowaniem uczniów klas młodszych do działalności w Samorządzie Uczniowskim. Mały Samorząd Uczniowski chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne, podejmuje wiele działań mających na celu integrowanie społeczności uczniowskiej, kształtowanie pozytywnych postaw społecznych, uwrażliwianie na ważne kwestie m.in. tolerancję i szacunek, ekologię, promowanie zdrowia. Przygotowywanych jest wiele ciekawych akcji, konkursów oraz imprez okolicznościowych.

Fotorelację z wybranych działań MSU znajdziecie w filmiku: https://youtu.be/i_83FBl63xg

Na końcu filmu wyzwanie dla przyszłych pierwszoklasistów!!!