Zajęcia pozalekcyjne

Nasi uczniowie mają możliwość rozwijać swoje pasje i talenty podczas zajęć kreatywnych. Przygotowują materiały dziennikarskie i wydają szkolną gazetkę „Kaktus”. Zwiedzają miasto i poznają jego historię, interesujące postacie z przeszłości i ciekawe miejsca, a także uczestniczą w wydarzeniach historycznych. Uczą się, jak korzystać z mediów społecznościowych, rozumieć przekazy medialne, lepiej się komunikować. Poznają wartościowe programy graficzne, doskonalą umiejętności fotografowania, rozwiązują zagadki detektywistyczne i sami je tworzą. Rozwijają swoją umiejętność nauki i samodoskonalenia.

Na zajęciach kreatywnych i kółku plastycznym dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, kreatywne myślenie oraz poznają radość tworzenia. Za pomocą różnych technik plastycznych przedstawiają własną artystyczna wizję otaczającego świata, a przede wszystkim mają możliwość rozwijać swoje pasje.