Turystyka

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego nr 1 im. Jana Pawła II działające przy naszej szkole skupia dzieci i dorosłych zainteresowanych rozwijaniem turystycznych pasji. Pod opieką górskiego przewodnika, który pracuje w naszej placówce, uczestnicy wycieczek wędrują po górach, poznają atrakcje turystyczne regionu, a przy tym zdobywają różnego rodzaju odznaki. Uczniowie biorą udział w wyjściach na wystawy i spotkania z podróżnikami. Poszerzają również swoją wiedzę przygotowując się do międzyszkolnych konkursów wiedzy o górach, w których często zajmują bardzo wysokie miejsca.

Uczniowie naszej szkoły każdego roku uczestniczą w ciekawych wycieczkach krajoznawczych i tematycznych. Organizujemy wyjazdy krajowe i zagraniczne z interesującym programem zwiedzania i w atrakcyjnych cenach. W ostatnich latach odwiedzaliśmy wiele polskich miast m.in. Warszawę, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Wrocław i Toruń. Nasi uczniowie mieli też możliwość uczestniczyć w wycieczkach zagranicznych, w czasie których zwiedzali Niemcy, Czechy, Słowację, Litwę i Ukrainę. W szkole prężnie działa oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, który organizuje piesze wędrówki górskie.

Otwieramy uczniów na świat, pokazujemy jego bogactwo przyrodnicze i kulturalne. Poznając pomniki przyrody, parki narodowe, zabytki i dzieła sztuki oraz miejsca pamięci narodowej. Uczniowie integrują się, odpoczywają, a przede wszystkim zaspokajają naturalną potrzebę ciekawości świata.