Chillout Room - tiku, tiku :)

steampunk 3222894 640"Czas sobie płynie banalnym tik-tak" jak śpiewał Marian Kociniak w piosence Powtórka z rozrywki. Młodzi nie kojarzą, starsi zapewne tak (i nie chodzi o cukierki miętowe w plastikowym pudełeczku droga młodzieży).

Ale mniejsza o szczegóły. Rzecz w tym, że aby kontrolować upływ czasu ludzkość od wieków posługiwała się zegarami. Dzisiaj mamy smartwatche, ewentualnie jeśli jesteśmy zwolennikami klasycznego stylu być może nasz nadgarstek zdobi mechaniczne cudo z minionej epoki. Za to na ścianach w domu mamy różne zegary bo jest ich przeogromny wybór w sklepach. A jak nie mamy, to możemy mieć ... własnoręcznie wykonany, oryginalny produkt. Jak to zrobić? Wystarczy mechanizm do zegara ze wskazówkami, rzecz osiągalna bez większego problemu, np. na powszechnie znanym portalu sprzedaży internetowej za około 10zł.

Jeśli mamy już mechanizm, to możemy zaprojektować nasz wspaniały i niepowtarzalny zegar ścienny. Najważniejsza będzie tarcza naszego zegara - z czego ją zrobimy, zależy od naszej pomysłowości i upodobań. Jeździsz na deskorolce i masz stary deck, którego szkoda wyrzucić i leży gdzieś w kącie? Zrób z niego zegar ścienny! :) Wystarczy oznaczyć godziny, nawiercić otwór w którym zamontujesz (przykleisz) mechanizm zegara, założysz wskazówki i możesz wieszać na ścianie swój oryginalny zegar skateboardingowy. A może jeździsz na rowerze? Jako tarcza zegara może posłużyć cienka sklejka i zębatka z przedniego napędu (jak nie masz starej w piwnicy albo garażu, to może uda się dostać zużytą za darmo w serwisie rowerowym). Ulubiony bohater z gry czy filmu - nie ma problemu (użyj zdjęcia naklejonego na sklejkę lub kilka kartonów sklejonych ze sobą.) Co tylko sobie wymyślisz, o ile da się w to zamontowć mechanizm i powiesić na ścianie, będzie Twoim zegarem. Wymyśl swój zegar tak jak plastycy zajmujący się wzornictwem przemysłowym projektują przedmioty, którymi się otaczamy w życiu.

Poniżej przykładowy filmik, na którym zobaczycie jak zrobić samodzielne zegar używając tektury, papieru, kleju, itd.

https://www.youtube.com/watch?v=EaqfN8DZ-hg

A tutaj zegar decoupage (o tej technice wspominaliśmy ostatnio)

https://www.youtube.com/watch?v=XUdSMcM2p_0

Powodzenia w tworzeniu niepowtarzalnych zegarów! :)

doradca zawodowy