Chillout Room - camp kitchen :)

campfire 1846142 640Wyruszając w teren podczas wakacyjnego wyjazdu lub weekendowej wycieczki za miasto prędzej czy później pojawia się ON. Na początku daje o sobie znać subtelnym burczeniem w brzuchu by po pewnym czasie ukierunkować nasze myślenie na jedno słowo - JEŚĆ!

Głód możemy zaspokoić w bardzo różny sposób. Leniwi szukaja restauracji lub baru ale przecież po to wyjeżdżamy za miasto aby tym razem było zupełnie inaczej niż zwykle. Typowym obrazkiem ostatnich lat jest rodzinne grillowanie. Jednak jeśli chcemy zasmakować w leśnej/obozowej kuchni i poddać się urokowi sporządzania posiłku na ognisku, to powinniśmy naszymi oczekiwaniami sięgać nieco dalej niż pieczenie kiełbaski na patyku albo pieczenie pianek :)

Jak upiec chleb na ognisku?

https://www.youtube.com/watch?v=LTeLgPX9yAI

Pamiętajcie, że ognisko w lesie można palić wyłacznie w miejscach do tego wyznaczonych i nawet w tych miejscach zachowujemy zasady bezpieczeństwa. Koniecznie zapoznaj się z zasadami bezpiecznego rozpalania ognisk:

http://www.osp.osiek.net.pl/prezentacje/bezp_8.pdf

Ognisko przygotuj i rozpalaj a także gotuj na nim zawsze z osobą dorosłą. Nigdy nie baw się ogniem - to nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne.

Jeśli gotowanie stanie się Twoją pasją możesz rozwijać się edukacyjnie w tym kierunku wybierając np. zawód kucharz lub zdobywając kwalifikację rynkową Asystowanie w przygotowaniu potraw

https://rejestr.kwalifikacje.gov.pl/frontend/index.php?r=kwalifikacja%2Fview&id=13490

Bezpiecznych ognisk i smacznych potraw :)

doradca zawodowy