Branża motoryzacyjna

auto 2861859 640

Lakiernik? Blacharz? A może elektromechanik? Branża motoryzacyjna czeka na Ciebie.

BLACHARZ SAMOCHODOWY

MOT.01. Diagnozowanie i naprawa nadwozi pojazdów samochodowych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie blacharz samochodowy powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.01. Diagnozowanie i naprawa nadwozi pojazdów samochodowych:

1) oceniania stanu technicznego nadwozi pojazdów samochodowych;

2) naprawiania nadwozi pojazdów samochodowych;

3) zabezpieczania antykorozyjnego nadwozi pojazdów samochodowych.

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Kwalifikacje

MOT.02.Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.02. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych:

1) przeprowadzania obsługi instalacji i konserwacji mechatronicznych systemów pojazdów

samochodowych;

2) diagnozowania stanu technicznego mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych;

3) wykonywania napraw elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

MOŻLIWOŚCI PODNOSZENIA KWALIFIKACJI W ZAWODZIE

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych po potwierdzeniu kwalifikacji MOT.02. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik pojazdów samochodowych po potwierdzeniu kwalifikacji MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

LAKIERNIK SAMOCHODOWY

MOT.03. Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie lakiernik samochodowy powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.03. Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych:

1) przygotowania powierzchni do naniesienia powłok lakierniczych;

2) nanoszenia powłok lakierniczych;

3) renowacji powłoki lakierowanej;

4) kontroli jakości wykonanych powłok lakierniczych.

MECHANIK MOTOCYKLOWY

MOT.04. Diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów motocyklowych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie mechanik motocyklowy powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.04. Diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów motocyklowych:

1) diagnozowania podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych;

2) obsługiwania i naprawy podzespołów i zespołów pojazdów motocyklowych.

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych:

1) wykonywania przeglądów podzespołów i zespołów stosowanych w pojazdach samochodowych;

2) diagnozowania stanu technicznego podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych;

3) wykonywania napraw pojazdów samochodowych.

MOŻLIWOŚCI PODNOSZENIA KWALIFIKACJI W ZAWODZIE

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych po potwierdzeniu kwalifikacji MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik pojazdów samochodowych po potwierdzeniu kwalifikacji MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik pojazdów samochodowych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

1) w zakresie kwalifikacji MOT.02. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych:
a) przeprowadzania obsługi instalacji i konserwacji mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych,
b) diagnozowania stanu technicznego mechatronicznych systemów pojazdów samochodowych,
c) wykonywania napraw elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych;

2) w zakresie kwalifikacji MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych:
a) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych,
b) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych,
c) organizowanie i nadzorowanie procesu obsługi pojazdów samochodowych,
d) przeprowadzanie badań technicznych pojazdów samochodowych.

TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych

MOT.06. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Zadania zawodowe

1) w zakresie kwalifikacji MOT.05. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych:
a) wykonywania przeglądów podzespołów i zespołów stosowanych w pojazdach samochodowych,
b) diagnozowania stanu technicznego podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych,
c) wykonywania napraw pojazdów samochodowych;

a) diagnozowania stanu technicznego pojazdów samochodowych,
b) obsługiwania i naprawiania pojazdów samochodowych,
c) organizowanie i nadzorowanie procesu obsługi pojazdów samochodowych,
d) przeprowadzanie badań technicznych pojazdów samochodowych.