Branża transportu lotniczego

Skrzydlaci...

TECHNIK AWIONIK

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik awionik powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji TLO.01. Wykonywanie obsługi technicznej wyposażenia awionicznego i elektrycznego statków powietrznych:

1) wykonywania obsługi technicznej wyposażenia elektrycznego statków powietrznych;

2) wykonywania obsługi technicznej wyposażenia awionicznego statków powietrznych.

TECHNIK LOTNISKOWYCH SŁUŻB OPERACYJNYCH

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji TLO.02. Obsługa operacyjna portu lotniczego i współpraca ze służbami żeglugi powietrznej:

1) monitorowania stanu infrastruktury portu lotniczego;

2) pozyskiwania oraz przekazywania informacji dotyczących działań operacyjnych w porcie lotniczym;

3) prowadzenia działań operacyjnych zgodnie z obowiązującymi procedurami w celu zapewnienia

bezpieczeństwa operacji lotniczych;

4) współdziałania ze służbami żeglugi powietrznej;

5) współpracy z podmiotami uprawnionymi do prowadzenia działań w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa, w tym ochrony portu lotniczego przed aktami bezprawnej ingerencji.

TECHNIK MECHANIK LOTNICZY

Kwalifikacja

TLO.03. Wykonywanie obsługi technicznej płatowca i jego instalacji oraz zespołu napędowego statków powietrznych.

Zadania zawodowe

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie technik mechanik lotniczy powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji TLO.03. Wykonywanie obsługi technicznej płatowca i jego instalacji oraz zespołu napędowego statków powietrznych:

1) wykonywania obsługi technicznej statków powietrznych i ich podzespołów;

2) wykonywania obsługi liniowej statków powietrznych.