Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych w SP9

W ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych Szkoła Podstawowa nr 9 wraz ze Stowarzyszeniem "To, co wspólne" przygotowali szereg imprez o tematyce integracji osób niepełnosprawnych.

Dnia 5 maja 2015 r. odbyło się seminarium "Integracja wczoraj, dziś i jutro", gdzie prelegentami byli doświadczeni specjaliści - praktycy pracujący z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych w klasach integracyjnych. Wicedyrektor SP nr 9 Małgorzata Reichert przybliżyła początki integracji w szkole, Katarzyna Chrobak - nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej, dogoterapeuta, terapeuta behawioralny, podzieliła się swoim 10-letnim doświadczeniem z zakresu dogoterapii, Katarzyna mróz - nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej, z-ca komendantki II Szczepu Orlęta opowiedziała o procesie włączania się dzieci niepełnosprawnych w życie gromady zuchowej i harcerskiej. Dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak, prezes  Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej podczas wykładu "Przyszłość integracji uczniów z zaburzeniami w zachowaniu" przybliżyła sposoby modyfikacji zachowań w praktyce nauczyciela w klasie integracyjnej. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, terapeuci, rodzice, pedagodzy i psychologowie pracujący w tarnowskich szkołach.

6 maja 2015 r.odbyła się gra harcerska "Spotkajmy się na nieprzetartych szlakach Tarnowa" zorganizowana przez druhnę Katarzynę Mróz, w której obok uczniów z naszej szkoły udział wzięli goście z SOSW Zbylitowska Góra.

7 maja 2015 r. dogoterapeutka Katarzyna Chrobak wraz z uczniami klas integracyjnych zaprezentowała pokaz dogoterapii ruchowej, logopedzi z naszej szkoły Lidia Świerk i Anna Dychtoń przeprowadziły zajęcia "Logopedia na wesoło" z udziałem gości w tarnowskich przedszkoli integracyjnych a nauczyciele gimnastyki korekcyjnej Edyta Schenk i Krzysztof Kolbusz przeprowadzili pokazowe gry i zabawy ogólnie usprawniające dla uczniów niepełnosprawnych.