M. KRAWCZYK, D. DUBAJKA, J. PAL I PROFESKA W TEATRZE!

9 stycznia 2017 r. w   Teatrze im. L. Solskiego - Stowarzyszenie " TO, CO WSPÓLNE i SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9  zorganizowali  IV Koncert Charytatywny "Integracja rodzi się w sercu". Główną organizatorką i pomysłodawczynią była  pani Wioletta GrzywaW koncercie uczestniczyły dzieci i młodzież z tarnowskich szkół, rodzice oraz mieszkańcy Tarnowa.

Wspektaklu „Księżniczka na niby ziarnku grochu” wystąpiła grupa teatralna „PROFESKA”.

Czytaj więcej...

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KODOWANIE BAWI I UCZY”

Autor oraz prowadząca: Krystyna Gądek

Związana jest z projektem MEN, zakładającym pilotażowe wprowadzenie podstaw programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

Współcześnie oczekiwania wobec szkół dotyczą kształcenia uczniów tak, aby nabywali umiejętności umożliwiających przejście z roli cyfrowego konsumenta do roli cyfrowego twórcy. Umożliwia to umiejętność programowania, uważana za jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku.

Czytaj więcej...

Merry Christmas and a Happy New Year!!!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

Merry Christmas and a Happy New Year!!!

Frohe Weihnachten und ein gutes neues Jahr!!!!

20 grudnia 2016 r. nauczycielki języka angielskiego i języka niemieckiego wraz z uczennicami z klasy 4c, 4d, 5b, 6b i 6c oraz uczniami klasy pierwszej

Czytaj więcej...

Niezwykli goście w naszej Szkole

Czas świąteczny to czas dobroci, miłości i pomocy potrzebującym. Nikt nie może w tym czasie zostać sam. W ramach współpracy z WTZ w Woli Rzędzińskiej odbyły się dwa spotkania uczestników WTZ z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 - uczestnikami miejskiego projektu „Podróże z wyobraźnią” i klasą Ib.

Czytaj więcej...

Kiermasz Bożonarodzeniowy 2016

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ponownie mogliśmy podziwiać i kupować przygotowane przez świetlicę ręcznie wykonane ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne. Po raz kolejny w świąteczny nastrój wprowadził nas koncert kolęd przygotowany przez panią A. Dworzak-Soboń i klasę 2E.

II miejsce dla „Dziewiątki” w konkursie UMT Bohaterom Niepodległej

14 grudnia 2016 roku w Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste podsumowanie II etapu konkursu UMT „Narodowe Święto Niepodległości – Bohaterom Niepodległej” na projekt wychowawczo-patriotyczny. Nasz program Wolności, dodaj mi skrzydeł! uzyskał II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę odbierali Pan Dyrektor Jakub Patuła oraz koordynatorka programu Pani Stanisława Rakoczy. Otrzymaliśmy czek na 2 tysiące złotych i pamiątkowy dyplom. W części artystycznej wystąpili nasi uczniowie z klasy VI c pod kierunkiem Pani Renaty Sobkowiak-Zabawy. Zapraszamy do

Czytaj więcej...

XX Festiwal Tańca Towarzyskiego „eMiKa2016”

Dnia 3 i 4 grudnia w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XX Festiwal Tańca Towarzyskiego „eMiKa2016”. W niedzielę na gali wieczornej wystąpili uczniowie z klasy III „f” i zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w przygotowanym programie „Najlepiej razem”.  Pokaz bardzo się podobał , a młodzi wykonawcy otrzymali gromkie brawa.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs ,,Najwartościowsza wycieczka szkolna 2016'' - II miejsce zajmuje nasza nauczycielka pani Małgorzata Sroka

Dnia 2 grudnia 2016 roku, w Muzeum Solidarności w Warszawie miała miejsce uroczysta gala na której uhonorowano i wręczono nagrody nauczycielom , którzy organizują wartościowe wycieczki szkolne. W tym roku w konkursie brało udział ponad tysiąc szkół różnego szczebla z całej Polski. Nasza nauczycielka pani  Małgorzata Sroka  zajęła II miejsce.  Przedstawiła ona i opisała według określonych wymogów wartościową wycieczkę szkolną do gospodarstwa agroturystycznego ,,U Dajany‘’ w Jastrzębi.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 na meczu w Niecieczy

W piątek 2 grudnia grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na mecz piłki nożnej Lotto Ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin. Wyjazd okazał się bardzo udany. Na stadionie mimo niskiej temperatury, panowała gorąca atmosfera. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa drużyny z Niecieczy (mecz zakończył się zwycięstwem gości z Lubina). Udział w meczu był możliwy dzięki życzliwości władz klubu z Niecieczy, które przekazały uczniom darmowe bilety. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Andrzeja Mizery, rzecznika klubu Bruk-Bet Termalica.

Czytaj więcej...

Nie żałuj grosza !!!

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. W naszej szkole również rozpoczęła się ta akcja. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.      

Samorząd Uczniowski

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador