Rozmawiajmy :)

alt=komiksowe dymkiW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej wyborom edukacyjno - zawodowym uczniów klas ósmych. Od wtorku do czwartku spotykamy się na rozmowach indywidualnych. Pojedyncza rozmowa zapewne nie spowoduje rozstrzygnięcia wszystkich dylematów decyzyjnych lecz może być wstępem do dalszej pracy, początkiem nowego spojrzenia na siebie i swoje możliwości lub pierwszą okazją do zmierzenia się z pytaniem "Co dalej?"

WS

Zajęcia z doradztwa zawodowego

alt=palec wskazujący skierowany na żółte gwiazdkiW bieżącym roku szkolnym zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach siódmej i ósmej odbędą się w drugim semestrze w wymiarze dziesięciu godzin na oddział.

WS

Potrzebne zawody! MEN informuje!

presentation 1454403 640Poznaj zestawienie zawodów potrzebnych na rynku pracy (opracowanie MEN)

Zawody

Całość materiałów

Rozwój w branżówkach

cactus 1063094 640

Jeśli planujesz edukację w Branżowej szkole I stopnia, to sprawdż ścieżkę rozwoju (Branżowa szkoła II stopnia).

Czytaj więcej...

Kwalifikacje rynkowe

success 1433400 640

Interesujesz się modą? Tworzysz grafikę albo strony internetowe? Lubisz majsterkować przy rowerze? A może lubisz gotować? Zdobądź kwalifikacje i zacznij zarabiać. Poniżej znajdziesz opis kwalifikacji rynkowych, które możesz zdobyć już po ukończeniu szkoły podstawowej. Niemożliwe? Przekonaj się sam! :)

Czytaj więcej...

Zawody branży budowlanej

dz 20092019Zapoznaj się z zawodami branży budowlanej. Może to coś dla Ciebie?

Czytaj więcej...

Od zainteresowań do sukcesów zawodowych

Interesujesz się fotografią? Uprawiasz sport? Lubisz matematykę albo informatykę? Jeśli masz jakieś zainteresowania, to sprawdź czy mogą stać się dla Ciebie pomysłem na przyszłość edukacyjną i zawodową. Poniżej znajdziesz przykładowe zestawienie zawodów oraz kierunków studiów odpowiadających poszczególnym zainteresowaniom.

Czytaj więcej...

Zasady pracy z celem - czyli o czym warto pamiętać

Pora zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami pracy z celem. Oczywiście przedstawione poniżej ujęcie tematu nie jest jedynym z jakim możecie się spotkać analizując zagadnienie pracy z celem. Zachęcam do testowania poniższych zasad oraz poszukiwania innych aby każdy miał szansę sprawdzić co w jego przypadku działa najlepiej :)

Czytaj więcej...

Cel – warto go mieć czy nie warto?

Wiele osób chciałoby w swoim życiu osiągnąć to szczególne „coś” Dla jednych będzie to władza i prestiż, dla innych sukces finansowy lub rodzina. Możliwości jest bardzo wiele. Potrzeby i ambicje mamy różne, tak jak różne są zamiłowania, pasje, ustalony porządek w systemie wartości. Jednakże istnieje pewna cecha wspólna. Jest nią dążenie do celu. Potrzeba celu i sensu, która ujawnia się zarówno w rzeczach prostych i codziennych jak i w rozważaniach filozofów.

Czytaj więcej...