Wielcy Tarnowianie

Dnia 11 maja 2015 po raz kolejny uczniowie klas IIC i IVC uczestniczyli w projekcje edukacyjnym „Rozejrzyj się – historia i sztuka są wśród nas”. W ramach zajęć uczniowie spacerując z przewodnikiem po zakamarkach naszego miasta poznali bliżej swoją „Małą Ojczyznę”. Tym razem uczniowie podążali śladami wielkich Tarnowian i dowiedzieli się dlaczego Pasaż nazywamy Pasażem Tertila, a w Parku strzeleckim jest Mauzoleum Bema?

Głównymi celami tego przedsięwzięcia było:

-poznanie  dziejów „małej Ojczyzny”,

- znajomość kultury „małej Ojczyzny”,

- poznanie wybranych postaci i wydarzeń związanych z „małą Ojczyzną”,

- docenianie roli „małej Ojczyzny” w życiu każdego człowieka,

- wyjaśnianie odmienności i niepowtarzalności każdego człowieka,

- kształtowanie osobowości ucznia,

-promowanie wartości uniwersalnych, takich jak: sprawiedliwość, prawda, równość,  wolność, patriotyzm, tolerancja oraz poszanowanie praw człowieka,

-budowanie przekonania o potrzebie i sensie podejmowania aktywności społecznej.

Uczniowie wędrowali po ulicach naszego miasta korzystając z mapy. Dało im to niewiarygodną radość i nową umiejętność.