EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

i do podłogi ukłony
za trud włożony w naukę
poprawnej mowy

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który jest obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej życzenia samych sukcesów i wytrwałości w pracy nad piękną mową wszystkim uczniom i ich rodzicom życzą logopedzi

Już po raz trzeci obchodxiliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. W ramach święta uczniowie integracyjnych klas I-III uczestniczyli w zajęciach z emisji głosu prowadzonych przez naszych szkolnych logopedów (p.Annę Dychtoń i Ewę Grabowską van Elk). Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonują ich narządy mowy i co pozwala im poprawnie mówić . Następnie brali udział w specjalnie przygotowanych dla nich ćwiczeniach, w czasie których uczyli się jak powinna wygladać prawidłowa postawa podczas mówienia, oddychania i jak ćwiczyć mięśnie oddechowe. Było dużo śmiechu i zabawy. Została wykonana również gazetka.