Nietypowa lekcja historii Tarnowa

Jak poprawnie zabandażować rannego w głowę, właściwie złożyć flagę państwową, odtworzyć tekst wyblakłego wiersza, odczytać zaszyfrowany tekst? Z takimi zadaniami musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły, a przy tym unikać szpiegów i podwójnych agentów.

W dniu 31 października uczniowie z klasy 7d - Aleksandra Szyzdek, Jakub Krokosz i Kamil Jurczak oraz klasy 8e - Nikola Zabawa, Kacper Sosin i Kacper Oleksy wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej hasło brzmiało „Tarnów wolny, znów wolny”.

Gra obejmowała cześć pisemną - test wiedzy ze znajomości podanej wcześniej literatury oraz grę terenową, polegającą na rozwiązaniu zadań, w których należało wykazać się nie tylko znajomością historii Tarnowa, ale również pomysłowością i umiejętnościami manualnymi. W rywalizacji wzięło udział łącznie 9 drużyn z tarnowskich szkól podstawowych.

Opiekunami trzyosobowych drużyn z naszej szkoły byli nauczyciele historii - pani Barbara Jaworska i pan Marek Sztorc. Organizatorami gry było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie i Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie.