Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Szkolne Koło PTT nr 1 zdobyło pierwsze miejsce w konkursie wiedzy na temat Pienin!

DSC03152Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że 22 marca br. Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego nr 1 im. Jana Pawła II odniosło bardzo duży sukces w IX Ponadgimnazjalnym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Górach. Konkurs ten, zorganizowany przez Oddział PTT w Tarnowie i Społeczne Gimnazjum Matematyczno – Przyrodnicze STO w Tarnowie, poświęcony był Pieninom. Do przygotowanego przez przewodników górskich testu przystąpili uczniowie szkół średnich z Tarnowa, Ciężkowic i Tuchowa, a wśród nich trzyosobowa grupa reprezentująca Szkolne Koło PTT nr 1.

Nie zabrakło pytań z zakresu geografii, biologii, form ochrony przyrody, topografii, historii i turystyki. Uczniowie należący do Szkolnego Koła PTT nr 1 im. Jana Pawła II uplasowali się w ścisłej czołówce:

I miejsce: Irena Kinzerska

II miejsce: Patryk Gruszowski

III miejsce: Jakub Wojtarowicz

Irena uczęszcza do III LO w Tarnowie, a Patryk i Kuba do Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie – Mościcach.

Wymieniona trójka zdobyła jednocześnie pierwsze miejsce drużynowo, otrzymując w nagrodę wartościowy sprzęt turystyczny, mapy i przewodniki.

Serdeczne gratulacje!

Beata Wideł

opiekun SK PTT nr 1 im. Jana Pawła II

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador