Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Regulamin V edycji Szkolnego Konkursu wiedzy o Obrońcach Lwowa - "Mortui sunt ut liberi vivamus"

Drodzy Uczniowie!

 

W tym przypada setna rocznica od momentu kiedy młodzież akademicka i gimnazjalna stanęła do walki w obronie swojego ukochanego miasta Lwowa. Z tej okazji dyrekcja szkoły i nauczyciele historii zapraszają Was do udziału w konkursie wiedzy o Orlętach Lwowskich. Jesteśmy przekonani, że kolejna już V edycja konkursu przyczyni się do poszerzenia Waszej wiedzy nie tylko o szkolnym patronie - Lwowskich Orlętach, ale także o mieście, w obronie którego przelewali swoją krew. Konkurs odbędzie się we środę 7 listopada. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się u nauczyciela historii pana Marka Sztorca do 31 października. Najlepsi spośród Was otrzymają nagrody książkowe oraz wysokie (cząstkowe) oceny z historii i języka polskiego. Ponadto, zdobyta przez Was wiedza o walecznych bohaterach to niewątpliwy powód do dumy i satysfakcji. Konkurs szkolny będzie też eliminacją do konkursu organizowanego przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, którego etap szkolny odbędzie się 15 listopada 2018 r. 

 

Uczestnicy konkursu powinni posiadać podstawową wiedzę na temat poniższych zagadnień:

- walki polsko-ukraińskie o Lwów 1918-1919,

- obrona Lwowa w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1920,

- Cmentarz Obrońców Lwowa (Orląt Lwowskich),

- obrońcy Lwowa, których biogramy zamieszczone są na szkolnej stronie w zakładce Patron/Biogramy Obrońców Lwowa,

- obrońcy Lwowa związani z Tarnowem, których biogramy zamieszczone są na szkolnej stronie w zakładce Patron/Obrońcy Lwowa związani z Tarnowem,
- ważniejsze daty z historii Lwowa
,

- zabytki Lwowa,

- wybitni Polacy związani ze Lwowem, których biogramy zamieszczone są na szkolnej stronie w zakładce Patron/Znani lwowianie.

Większość informacji (poza tymi na temat historii i zabytków Lwowa) znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Patron.

 

Organizator konkursu Marek Sztorc

 

Poniżej podaję link do I edycji konkursu organizowanego przez IPN:

https://kuratorium.krakow.pl/konkurs-tematyczny-umarli-abysmy-mogli-zyc-wolni-miejsce-lwowa-i-jego-obroncow-w-walce-o-niepodleglosc-polski-dla-uczniow-szkol-podstawowych-wojewodztwa-malopolskiego-w-roku-szkolnym-2018/

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador