Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Klasa III C jako ,,waleczni rycerze''- wycieczka do Ratusza.

1Dnia 21.11.2018r. klasa III C pod opieką p. Małgorzaty Sroki oraz p. Anny Januś odbyła ciekawą  wycieczkę edukacyjną , której celem były warsztaty muzealne poświęcone potędze husarii . Obejmowały one okres historyczny wojen Rzeczypospolitej Obojga Narodów z Imperium Osmańskim, ze szczególnym uwzględnieniem panowania Jana III Sobieskiego i Odsieczy Wiedeńskiej.

 

Punktem wyjścia było zapoznanie uczniów z elementami uzbrojenia husarskiego znajdującego się na ekspozycji, a które ma odpowiedniki w licznych replikach dostępnych do sensorycznego poznania dla biorących udział w zajęciach. Po zaznajomieniu z nazwami
i omówieniu funkcji poszczególnych eksponatów, uczniowie  wykonali własnoręcznie hełmy husarskie wg. przygotowanego wcześniej wzoru, które zabrali ze sobą. Następnie grupa przeszła do stylizowanego namiotu tureckiego gdzie na bazie fragmentu filmu Odsiecz wiedeńska i mapy Polski z XVII wieku, zapoznała się z bitwami z udziałem husarii oraz najważniejszymi postaciami historycznymi. Zdobytą wiedzę zweryfikowała gra pt.,, Husaria – duma polska’’, która zakończyła zajęcia. Dzieci zadowolone i bogatsze o nowe wiadomości wróciły do szkoły.

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador