Gratis Joomla Templates by Hostmonster Coupon

Aplauz - Tarnów 2019.

Udział naszych uczniów: Magdaleny Gniadek i Mikołaja Sajdaka

w VIII Przeglądzie Lawiny Animuszu, Uczucia, Zdolności

Aplauz - Tarnów 2019

Edycja aktorska

Dnia 7 lutego 2019 r.nasi uczniowie: Magdalena Gniadek z klasy 6 c i Mikołaj Sajdak z klasy 4 e wzięli udział w konkursie w konwencji satyrycznej pod nazwą: ,,Słowo bawiło drzewie, bawi i teraz ...."w Teatrze im.Ludwika Solskiego w Tarnowie, którego organizatorami byli: Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Kultury, Szkoła Szczepanika w Tarnowie.

 

W przeglądzie o charakterze konkursowym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było prezentowanie umiejętności aktorskich młodych wykonawców, popularyzacja literatury pięknej, a także wychowywanie przez sztukę i przygotowanie do jej aktywnego odbioru.

Magdalena Gniadek recytowała wiersz Jana Brzechwy ,,Chrząszcz".

Mikołaj Sajdak recytował utwór Jerzego Jurka ,, Samochody koło środy".

Jury w swojej ocenie recytatorów kierowało się takimi kryteriami jak: poprawność wykonania, emisja głosu, dykcja, modulacja głosu, mimika, sposób poruszania się na scenie, dobór repertuaru zgodny z konwencją, ogólne wrażenie artystyczne.

Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Mikołaja Sajdaka przygotowywała p.mgr Izabela Klimek.

Magdalenę Gniadek do konkursu przygotowywała p.mgr Agnieszka Nowak.

                                       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

  

 zklasa
 szkolazdrowie
 ambasador