Przedmioty artystyczno - techniczne: plastyka, muzyka, technika

Patriotycznie w naszej szkole!

Dla nas te hasła są ważne w wychowywaniu przyszłych pokoleń.

Nasze wychowanie to nie tylko słowa przekazywane na lekcji ale uroczystości, które przybliżają burzliwe dzieje naszej Ojczyzny.

Patriotyzm to szacunek dla tych, którzy ginęli za Polskę, dlatego sprzątamy ich groby i przy wsparciu Rodziców zapalamy znicze symbol naszej pamięci.

Naszym patronem są Orlęta Lwowskie, nasi rówieśnicy walczący o niepodległość. Jednym z elementów wychowania patriotycznego zawsze były wycieczki na Kresy.

Pamiętamy o Polakach mieszkających na Kresach i od lat przygotowujemy paczki świąteczne, które dzieciom rozdaje polski św. Mikołaj a starszym przekazywane przez młodzież.

Tarnów to nasza mała Ojczyzna! Zwiedzamy, poznajemy, podziwiamy!

Rozejrzyj się wkoło – Tarnów to nasza mała Ojczyzna. Powiedzieć urokliwy to mało!

Nasza tradycja to wycieczki po Tarnowie. Spoglądnie na zabytki, gry po mieście z przewodnikiem

pokazujemy zabytki opowiadające historię , chodzimy na warsztaty w Ratuszu, muzeum czy galerii na tarnowskim dworcu.

Ze sztuką „za pan brat” Nasi uczniowie są pomysłowi i kreatywni.

Z przyjemnością patrzymy jak nasi uczniowie wyrastają na młodych artystów. Na lekcjach malują , rzeźbią, nie obce im origami. Ich prace zdobią korytarze szkolne. Możemy się poszczycić laureatami konkursów międzyszkolnych, miejskich i ogólnopolskich. Swoje zainteresowania uczniowie mają możliwość rozwijać na dodatkowych zajęciach.

Technika – myślą przyszłości! Nasi uczniowie rozwijają swoją wyobraźnie techniczną pamiętając o bezpieczeństwie.

„Estetyka jest matką techniki” co na technice w „ Dziewiątce” ? Na naszych lekcjach mocno działamy w kierunku wyobraźni i kreatywności.

Uczymy jak być bezpiecznym na drodze, odbywają się Liczne konkursy, akcje „Noś odblaski”. Jazda na rowerze to frajda! U nas zdasz egzamin na kartę rowerową w szkole a przygotują Cię do niej nauczyciele! Byliśmy pierwsi! Obecnie w całej Małopolsce działa 14 miasteczek komunikacyjnych przy szkołach. Nasze Miasteczko było pierwszym takim miasteczkiem w województwie! Przy powstaniu pomagali Rodzice. 1 września 1995 r. otwarcia dokonał wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz.

„Muzyka we mnie – ja w muzyce!” Nasi uczniowie są artystami! Śpiewają, grają i rozwijają się muzycznie.

„Muzyka zwierciadłem duszy” czyli muzycznie artystycznie w SP9. J

Poznajemy kompozytorów i ciekawostki z ich życia i twórczości

Czy wiesz, ze Jan Sebastian Bach miał 20 dzieci, co nie przeszkodziło mu stać się geniusz muzyki organowej! Na lekcji jesteś instrumentalistą i grasz solo albo w małej orkiestrze

Nasz talent wokalny i taneczny widać na festynach , uroczystościach szkolnych i środowiskowych. W konkursach osiągamy wysokie lokaty.