Konkurs recytatorski

książka i serceDnia 3 marca odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III pod hasłem ,,Mój ulubiony wiersz ". 

Wydarzenie miało miejsce w sali teatralnej naszej szkoły, na 20 dni przed obchodami Światowego Dnia Poezji. Maria Janina Okoń pisała : ,, Poezja to różnej urody kwiaty, kwitnące w ogrodach mowy". Te słowa towarzyszyły nam podczas tegorocznego konkursu, w którym wzięło udział 33 uczniów z klas: I a,I b,I c,I d, II c,III a,III c i III d.                                                                               

Jury w składzie: p.Małgorzata Reichert, p.Mariola Kulesa, p.Marta Armatys, oceniało: dykcję, interpretację tekstu (ekspresję, przeżywanie), a także wrażenia estetyczne (środki teatralne, gest, muzykę, rekwizyty, elementy scenograficzne). 

Przyznało:

  I miejsce: 

- Aleksandra Ozga klasa I d 

- Szymon Machnik klasa II c,

 II miejsca:

- Maja Cichoń klasa III d, 

- Antoni Warzecha klasa I d, 

III miejsca: 

- Piotr Świętek klasa I b,

- Karolina Krauze klasa III d

Wyróżnienia: 

- Maksymilian Grabczyński klasa II c, 

- Wiktoria Kawa klasa I a, 

- Pola Przeklasa klasa I b, 

- Klaudia Ziaja klasa III a. 

  Uczniowie prezentowali wiersze wielu poetów. Poza konkursem wystąpiła Gabriela Szczepanik z klasy IV d. Recytowała dwa wiersze: ,, Nić życia ", ,,Ballada o Jurku Bitschanie", przygotowane na zajęciach kółka recytatorskiego ,,Miłośnicy poezji" na IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Kryzi i na VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Józefie Piłsudskim ( konkurs recytatorski). Zapraszamy do obejrzenia filmu z przebiegu Konkursu Recytatorskiego ,,Mój ulubiony wiersz " na stronie naszej szkoły w aktualnościach. Dziękujemy Uczniom, Wychowawcom, a także Rodzicom za przygotowanie dzieci do występu. Liczba uczestników, piękna recytacja, zajęte miejsca i przyznane nagrody inspirują do pracy z dziećmi, by wydobywać ich talenty recytatorskie, teatralne. Już dziś zapraszamy uczniów z klas I - III do udziału w VI edycji konkursu recytatorskiego w przyszłym roku.

 Organizator konkursu 

Agnieszka Nowak