Poezja jest drugą twarzą duszy Julii

julkaPotrzeba niezwykłej wrażliwości, analitycznego umysłu, bogatego wnętrza, a przede wszystkim umiejętności językowych, aby wyrazić siebie.

Mam niezwykłą przyjemność ogłosić, że Julia Słowik uczennica klasy VII f posiada wszystkie te cechy i to właśnie Ona  zdobyła I miejsce w III Przeglądzie Twórczości Młodych Poetów. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w budynku Biblioteki Pedagogicznej 25 marca o godz.15.00.

Tegoroczna edycja konkursu  promującego młodych twórców była wyjątkowa ze względu na jubileusz siedemdziesięciolecia działalności Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie. Ponadto 21 marca obchodzony był Światowy Dzień Poezji. Zasady uczestnictwa  w rywalizacji określone zostały w regulaminie. Należało przesłać trzy oryginalne wiersze o dowolnej tematyce, które nigdy wcześniej nie  były publikowane czy nagradzane. Naszą szkołę oprócz Julki reprezentowały także: Weronika Filip, Aleksandra Gromadzka i Martyna Pyrkowska. Życzymy im sukcesów w przyszłym roku!

Julio, poezja jest drugą twarzą Twojej duszy, dlatego zostałaś najlepszą tarnowską  poetką w swojej kategorii wiekowej! Gratulujemy wyróżnienia! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Kontynuuj odkrywanie zakamarków bogatego wnętrza, dostrzegaj piękno, przelewaj na papier i dziel się swoim talentem…

Polonistka