Wycieczka kl. III C do Wioski Indiańskiej w Zalasowej

00 1Dnia 16.09.2021 r. klasa III C pod opieką p. Małgorzaty Sroki oraz p. Joanny Baran odbyła fantastyczną wycieczkę do Zalasowej

, gdzie znajduje się Wioska Indiańska. Na temat Indian krąży wiele mitów i legend. Które z nich są prawdziwe? Wioska Indiańska w Zalasowej to miejsce, które ma w głównej mierze oddawać prawdę historyczną Tubylczych Narodów Ameryki Północnej. To miejsce, gdzie dzieci i młodzież nauczą się szacunku i zrozumienia dla innych kultur. Uczniowie  mają okazję spróbować swoich sił w wielu indiańskich konkurencjach, które w dawnych czasach przygotowywały młodzież do polowań oraz rozwijały ich sprawność i celność. Dzieci  rozgrzały się na torze przeszkód,  następnie pod okiem indiańskiego instruktora poznały tajniki strzelania z łuku i dmuchawki, rzutu włócznią, grały w wyścigi węży lub indiański połów ryb, a także spróbowały  wielu innych konkurencji. Poczuły się jak prawdziwi Indianie, gdy pomalowano im buzie w indiańskie wzory! Miały zorganizowane ciekawe zajęcia warsztatowe , na których wykonywały samodzielnie koraliki i drewniane talizmany indiańskie .Śpiew i taniec to nieodłączny element indiańskiej kultury. Uczniowie nauczyli się też kilku piosenek oraz tańców o prostej choreografii. Poznały  pieśni ducha ognia, tańca aligatora (plemię Irokezów) lub tańca w kręgu (Round Dance) tańczonego przez wiele plemion w dawnych czasach  a także współcześnie.

Z wycieczki wróciły zadowolone i szczęśliwe !