Wizyta psa terapeuty w klasie III ,,C''

piesW dniu 11 października klasę III C odwiedził wyjątkowy gość – pies terapeuta, który wabi się ,,Iskierka‘’. Przyszedł ze swoją właścicielką panią Katarzyną Chrobak. Jest on specjalnie przeszkolonym psem pracującym m.in. z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Psy potrafią być wspaniałymi terapeutami, a dogoterapia pomaga stymulować zmysły, ćwiczyć koncentrację, wyzwalać spontaniczną aktywność, rozwijać umiejętność okazywania emocji.

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zasad obowiązujących w kontaktach z psem. Uczniowie mieli  okazję  aby poznać te zwierzęta, ich możliwości, a także nauczyć się traktowania ich we właściwy sposób. Dzieci poznały  zwyczaje, sposoby zachowań i potrzeby tych wyjątkowych psów.

Po tych wartościowych zajęciach… nikt już nie miał wątpliwości, że o swoje psy należy dbać i że każdy czworonóg jest wyjątkowy !