Osiedle dla jeży wybudowane

osiedle jezy1Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców udało się zbudować na terenie szkolnym osiedle dla jeży, a także wybudować kilkadziesiąt domków dla tych pożytecznych zwierzątek.

 

Mamy apel do wszystkich miłośnków zwierząt. Jeśli w swojej okolicy spotykacie jeże i chcecie im pomóc w przezimowaniu, to możecie wypożyczyć od nas domek, jeżeli tylko widzicie odpowiednie miejsce w otaczającej przestrzeni. Miejsce ustawienia domku wraz z stertą liści należy otoczyć nadzorem i opieką przed zagrożeniami, a nam przesłać zdjęcie i adres miejsca.

Istnieje także możliwość wypożyczenia tabliczki zwracającej uwagę kierowców na obecność jeży w okolicy drogi.

Szczególnie zapraszamy placówki oświatowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję: uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.

osiedle jezy1